MediaCat

Samsung’dan Apple’ın tartışmalı iPad Pro reklamına yanıt

Samsung, rakibine “yaratıcılığı ezdirmeyen” reklamıyla karşılık veriyor.

Samsung, rakibi Apple’ın yeni iPad Pro için yayınladığı ancak olumsuz eleştirilerin ardından özür dilemek zorunda kaldığı “Crush!” reklamına “#UnCrush” ile yanıt verdi.

Apple’ın geri adım atmasından yaklaşık bir hafta Samsung Mobile ABD sosyal medya hesabından paylaşılan reklam filmi, âdeta Crush! filminin devamı gibi duruyor. Pres makinesince ezilen nesnelere -ya da yaratıcılığa- ulaşan bir kadın, ağır yaralı gitarı alıp çalmaya başlıyor. Gitar performansına Galaxy Tab S9 ve “Yaratıcılık ezilemez” mesajının eşlik ettiği BBH imzalı filmin yönetmenliğini Zen Pace üstleniyor.

BBH ABD Yönetici Kreatif Direktörü Estefanio Holtz, “Bu bir yanıttan öte, tüm yaratıcı ruhların bir kutlaması. Gerçek sanatçılar, üreticiler ve yaratıcılar, her daim yaratıcılığın bir yol bulduğunu bilirler” diyor.

Yaratıcılığı desteklemenin Samsung markasının özünde yer aldığını söyleyen Samsung Electronics Amerika Mobil Deneyim Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Olga Suvorova ise, “Bu inanç yalnızca bizim özümüzde değil. İnsanların fikirlerini gerçekleştirmelerini sağlayan ürün ve deneyimler geliştirmemizde bize ilham veren çeşitli ve tutkulu topluluklarımızı da harekete geçiriyor” açıklamasında bulunuyor.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz hafta bugüne kadarki en ince ürünü olarak tanımladığı yeni iPad Pro’yu görücüye çıkaran Apple, ürünün marifetlerini boya kutularından müzik aletlerine kadar yaratıcılıkla özdeşleşmiş pek çok fiziksel aracı pres makinesiyle ezdiği “Crush!” reklamıyla anlatmak istemiş ama farklı kesimlerde rahatsızlık uyandırmıştı. Eleştirilere kulak veren Apple, reklamın “hedefi ıskaladığını” kabul etmiş ve özür dilemişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.