Samsung, Şampiyonlar Ligi finalinde televizyonları bozacak

Marka, bu hafta Birleşik Krallık'ta tartışmalı bir reklam kampanyasına hazırlanıyor.

24.05.2018 - 13:23 | Sencer Uçar

26 Mayıs tarihinde Liverpool FC ve Real Madrid CF takımları arasında oynanacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Samsung, Birleşik Krallık’ta ekranları başındaki milyonlarca futbolseverin tepesini attıracak bir reklam kampanyasına imza atmaya hazırlanıyor.

Cumartesi gecesi ekranları başında bu dev mücadeleyi takip ederken Samsung’un kısa süreli reklamı ile karşılaşacak olan Britanyalı izleyiciler, televizyonlarının bir anlığına bozulduğunu zannedecek. Zira televizyon ekranları bir anlığına karıncalanacak ve ardından da tamamen “kapanacak”.

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin yanı sıra, aralarında Coronation Street dizisinin de yer aldığı popüler televizyon programlarında da gösterilecek olan reklam kampanyası aracılığıyla 8 milyondan fazla televizyon bir anlamda kapanmış olacak. Kampanya, beyazperdede ise Han Solo: Bir Star Wars Hikâyesi filmi ile yer alacak.

Samsung’un izleyicileri oyuna getirecek kampanyasının ardında yatan neden ise, markanın yeni QLED televizyonlarında yer alan ve kapalı durumdaki televizyonu yeniden tanımlama iddiasındaki “Ambient Mode” özelliğinin tanıtımı. Kullanılmadığı anlarda televizyonun ekranı siyah kalmaktan ziyade, ya arka plandaki duvarın görünümünü alıyor ya da birtakım bilgiler sunuyor.

Kampanya, ekranlardaki yerini ilk olarak Cuma gecesi, kısa versiyonuyla alacak. UEFA Şampiyonlar Ligi finali sırasında ise reklam filmi 30 saniyelik versiyonu ile sinirleri hoplatacak.

Kaynak: Independent

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.