Samsung Hollywood selfie’sinin perde arkasını anlattı

Samsung rekor kıran selfie’nin öncesini ve sonrasını açıkladı.

19.03.2014 - 11:02 | Tuğba Özögretmen

Ellen DeGeneres'in 2 milyondan fazla retweet'lenen selfie'si Samsung virali mi?

Samsung Pazarlama Departmanı Yöneticisi Todd Pendleton, bu yıl Oscar töreninde tweet rekoru kıran Hollywood selfie’sine markanın nasıl dahil olduğunu anlattı. Pendleton California’da gerçekleşen Tranformation Conference’ta yaptığı konuşmada, fikrin en başta Ellen DeGeneres ve Merly Streep’in yer aldığı bir selfie’den ibaret olduğunu ancak sonradan kalabalıklaştığını söyledi.

Pendleton projeyi, “Fotoğrafa baktığınızda, herkesin gerçekten de çok neşeli olduğunu görüyorsunuz. İşte bu mutluluk diğer insanlara da temas etti. Peki, bu anı alıp bir pazarlama hamlesinden öteye nasıl taşıdık? Ertesi sabah duştayken aklıma bir fikir geldi: yüklüce bir bağış yapmak. Patronumu aradım ve fikri o da kabul etti. Ardından Ellen’ı aradık ve onların da ekibi projeye onay verdi. Bunlar 15 dakika içinde oldu” diyerek anlattı.

Marka DeGeneres’ın destek verdiği iki hayır kurumuna-St. Jude Children’s Research Hospital ve Humane Society- 3 milyon dolar bağışta bulundu. Pendleton sözlerine, “Bunlar bizim DNA’mızda var. Bu tip anlar bizi bir ürün olmanın ötesine taşıyarak herkese ulaşmamızı sağlıyor” diyerek son verdi.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.