Salı günlerinin birincisi Çalıkuşu liderliğini koruyor

25 Şubat Twitter'da en çok konuşulan programlar listesi...

26.02.2014 - 11:28 | MediaCat

Çalıkuşu bu Salı’nın tartışmasız galibi olarak birinci sıraya otururken, onu ikinci sırada Kanal D’nin Küçük Ağası ve üçüncü sırada da Medcezir takip etti.

Çalıkuşu’nun geçen haftadan beri heyecanla beklenen bölümü Sosyal TV izleyicisini saat 10:00’dan itibaren klavye başına kilitlemeyi başardı.

“Ben seni mutlu etmeye yemin ettim” alıntısıyla dizilerine başlayan hayranlar, Kamran’dan alıntı yapıp “Eğer seni umutsuzluğa düşürürsem kalbim kurusun” diyerek devam etti. Selim’in ölümü ile hayretlerini gizleyemeyen Sosyal TV izleyicileri #çalıkuşu hastagine sarıldı.  #kamraninemaneti hastagi dizi boyunca öne çıkarken@ozcivit, @evcenf, @kanald, ve @calikusukanald hesapları en çok mention alan hesaplar oldu. Çalıkuşu’na içerik üretenlerin yüzde 38’i aynı zamanda Küçük Ağa dizisi için de içerik üretti.

Küçük Ağa bu Salı’da sıralamamızda ikinci sırayı kaparak geçen haftaki yerini korudu. “Bugün küçük ağa var ya,” diyerek klavyelerinin başına geçen 2,121 kullanıcı toplamda 2,465 tweet üreterek yayılımda 2,853,422 kullanıcının Twitter akışına ulaşmayı başardı.Muammer Saber’in tweet’i “Küçük Ağa Dizisini Başladığından Beri Takip Ediyorum.. Çok Güzel, Komik, Doğal ve dahası… Sarp’ı da Tekrar Ekranda Görmek Çok Güzel :)” Top Tweet oldu.

Yayın gününe uzak, hayranlarının kalplerine yakın Medcezir bir hafta başı klasiğine daha imza atarak Salı günü Sosyal TV reytinglerinde üçüncü oldu. “Bu soğuk havada içimizi ısıtacak fragman ne zaman çıkar acaba?” diyerek bekleyişlerine başlayan hayranlar, yeni fragmanın yayınlanması ile saat 18:00’de dizilerine tepe noktasını yaptırdı. Sana Bir Sır Vereceğim’den tanınan Berk Cankat’ın oyuncu kadrosuna katılması izleyiciler arasında heyecanla karşılanırken @berkcankat hesabını en çok mention alan hesap oldu.

Bu Salı gazeteci Ertuğrul Özkök’ün konuk olduğu Aykırı Sorular Twitter’da en çok konuşulan dördüncü program oldu. 1,376 kullanıcıdan 1,522 Tweet alan program yayılımda 4,275,115 kişinin Twitter akışına ulaştı. Enver Aysever’in Perşembe günkü konuğunun Kemal Kılıçdaroğlu olacağını açıklaması ile kullanıcılar bu konudaki yorumlarını paylaşmaya başladılar. @enveraysever2, @cnnturkcom ve @ozkokertugrul en çok mention alan Twitter hesapları olurken program Sosyal TV izleyicilerinin yüzde 12’sini Dört Bir Taraf, yüzde 8’ini de 5N1K progrmanı ile paylaştı.

Beşinci sırada Show TV’nin komedi-tiyatro programı Güldür Güldür vardı. Programın resmi Twitter hesabı Güldür Güldür’den atılan tweet “-Eşinizle annenizin doğum günü aynı gün olsa kimi yemeğe götürürsünüz? +Oruç tutarım. :) #GüldürGüldürShow”     Top Tweet olurken “gülmekten karnına ağrılar” giren kullanıcılar Ece Erken’in konuk olması ile #eceerken hastagini parmaklarından düşürmedi. @sunalali ve @eceerken hesapları program boyunca en çok mention alan hesaplar oldu.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 25 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.