Sahili temizleyen atıştırmalığı alır

Seanack kampanyası, Güney Kore sahillerini temizleyenleri atıştırmalıkla ödüllendiriyor.

05.08.2022 - 11:15 | Sencer Uçar

Sahili temizleyen atıştırmalığı alır

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sahillerden uzak kalan insanların yazın tadını yeniden çıkarmaya başladığı Güney Kore’de sahilleri temiz tutmak adına cazip bir kampanya başlatıldı.

K-Green Vakfı ve Cheil Worldwide Seul’ün Kore Turizm Organizasyonu ve Lotte işbirliğiyle hayata geçirdiği Seanack kampanyasında sahilden toplanan atıklar karşılığında insanlara atıştırmalık veriliyor. Sahilleri temizleyen Seanack’in amaçları arasında okyanuslardaki atık sorununa dair farkındalık oluşturulması ve plogging’i teşvik etmek de var.

Aktiviteye katılmak isteyenler önce belirli sahillerdeki Seanack araçlarından temizlik malzemelerini alıyor. Sonrasında sahilden topladıkları atıkları araca getiriyor ve atığın ağırlığına göre balina, kalamar ya da yengeç şeklindeki atıştırmalıklarını alıyor. Günün en çok atık toplayanına ise özel ödül veriliyor.

Vakfın sahile gidemeyenler için de bir çözümü var. Bulundukları yerlerde atık toplayanlar, aktivitelerini fotoğrafla kanıtlayıp sosyal medyada paylaşmaları durumunda atıştırmalık çekilişine katılabiliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: K-Green Foundation
  • Proje Ortakları: Korea Tourism Organization, Lotte Department Store
  • Reklam Ajansı: Cheil Worldwide Seul
Kaynak: campaignbriefasia.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.