Sabiha Gökçen Havalimanı’na 2 uluslararası ödül

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal binası, ‘2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “En İyi Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi” seçildi.

27.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklığı tarafından projelendirilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal binası, Google ve Bloomberg televizyonu işbirliği ile düzenlenen ‘2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “En İyi Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi” seçildi. Terminal binası ayrıca Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından “Avrupa Çelik Tasarım Ödülü”nü de aldı. Ödüller, 22-23 Eylül’de Berlin ve Londra’da düzenlenen törenlerde verildi.

Bloomberg TV ve Google’ın desteğiyle verilen ve bu yıl 17’ncisi düzenlenen 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri, gayrimenkul sektöründe mükemmelliği teşvik etmek ve uluslararası bir standart oluşturmak amacıyla veriliyor. Sektörde en üst düzey mükemmellik ve başarı kriteri ile tanınan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri; tüm dünyadan gayrimenkul ve emlak sektöründe görev alan profesyonellere açık bir çalışma ortamı sunuyor. Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nin seçimleri, 80 kişilik uzman bir jüri tarafından yapılıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın, uluslararası arenada kazandığı bir diğer önemli ödül; Avrupa Yapısal Çelik Birliği (European Convention for Constructional Steelwork-ECCS) tarafından iki yılda bir düzenlenen "Avrupa Çelik Tasarım Ödülleri-European Steel Design Awards 2011"de, geçtiğimiz Mayıs ayında Düsseldorf’ta yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen “Avrupa Çelik Tasarım Ödülü” 22 Eylül’de Berlin’de takdim edildi. Çeliğin mimaride ve inşaat alanında üstün nitelikte ve yaratıcı kullanımını teşvik etmeyi hedefleyen ödülü; İSG adına Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yrd. Berk Albayrak ile projenin mimarları Doğan Tekeli, Dilgün Saklar, Mehmet Çakırkaya’nın yanı sıra Arup Mühendislik Bürosu, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Çelik uygulama firmalarının yetkilileri birlikte aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.