Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi dünya liginde

Sabancı Üniversitesi 2011 yılı başında MIT Sloan School of Management’la imzaladığı işbirliğinin ardından, uluslararasılaşma yolunda önemli adımlarına bir yenisini daha ekledi

05.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Sabancı Üniversitesi 2011 yılı başında MIT Sloan School of Management’la imzaladığı işbirliğinin ardından, uluslararasılaşma yolunda önemli adımlarına bir yenisini daha ekledi. Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi yönetim bilimleri derecesi veren eğitim kurumlarının ulaşabileceği en üst nokta olan AACSB International akreditasyonuna sahip oldu. 1916 yılında kurulan AACSB (the Association to Advance Collegiate Schools of Business) , işletme ve muhasebe dallarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan yönetim bilimleri fakültelerinin en eski küresel akreditasyon kurumudur.

AACSB International Başkanı John J. Fernandes Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nin AACSB akreditasyonunu alması ile ilgili olarak: “AACSB Akreditasyonu, işletme derecesi veren eğitim kurumlarının ulaşabileceği en üst noktadır. Dekan Boyacıgiller ve Sabancı Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu, akreditasyonu kazandıkları için takdiri hak etmektedirler.” dedi. John J. Fernandes ayrıca; “AACSB olarak, Sabancı Üniversitesi’ni ve Dekan Nakiye Boyacıgiller’i Türkiye’de akreditasyona sahip ikinci okul oldukları için kutluyor ve onlara aramıza hoş geldiniz diyoruz.” dedi.

AACSB International Başkan Yardımcısı ve Akreditasyondan Sorumlu Başkanı Jerry Trapnell: “AACSB Akreditasyonu’nun kazanılması veya korunması için büyük kararlılık ve azim gereklidir. Akreditasyon sayesinde Sabancı Üniversitesi, belirli mükemmellik standartlarına uyum sağlamakla kalmayıp sürekli iyileşme kararlılığını göstermiş, bu sayede öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimin sürekliliği adına önemli bir adım atmıştır. Sabancı Üniversitesi’ni yönetim bilimleri eğitimine gösterdiği kararlılık ve akredite üniversite olmak için yaptığı çalışmalar nedeniyle kutluyorum.” dedi.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nakiye Boyacıgiller : “Dünya çapında bir kurumun onayını alarak uluslar arası standartlara sahip olduğunuzu göstermeniz anlamlıdır”.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nakiye Boyacıgiller akreditasyonla ilgili olarak şunları söyledi: “AACSB akreditasyonu çok önemli bir başarı ve bizim için bir mihenk taşıdır Beş yıl süren akreditasyon sürecimizde, akreditasyonu almak için 21 farklı alanda dünya standartlarına ulaştığımızı kanıtladık. Dünyada sayıları hızla artan ve şu an 13.000’den fazla İşletme okulu olmasına karşın ancak bu okulların %5’i, 100 yıllık geçmişi olan köklü bir akreditasyon kurumu olan AACSB tarafında akreditedir. Dünya çapında bir kurumun onayını alarak uluslar arası standartlara sahip olduğunuzu göstermeniz anlamlıdır.

Bu uzun süreçte kendi öz değerlendirmemizi yaparak, fakültedeki tüm çalışma arkadaşlarımızı, öğrencilerimizi, mezunlarımızı ve diğer paydaşlarımızı bu sürece dahil ettik. Değerlendirmenin sonucunda akredite olarak Yönetim Bilimleri Fakültemizin lisans ve lisansüstü programlarımızı ve öğrencilerimizi dünya çapında olma hedefimize daha da yaklaştırdık. MIT Sloan School of Managment ile olan işbirliğimiz ve AACSB akreditasyonumuz ile uluslar arası konumumuzu daha da ileriye götürmek için önemli bir gelişme kaydetmiş olduk. AACSB Akreditasyonu sayesinde mezunlarımızın diplomalarına da önemli bir değer kattık.

Böyle olmakla birlikte, yöremizin en güçlü Yönetim Bilimleri Fakültesi olma yolunda gelişmelerimiz devam edecektir. Bizden daha nice güzel haberler alacaksınız…

1916 yılında kurulan (AACSB), işletme ve muhasebe dallarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan işletme fakültelerinin en eski küresel akreditasyon kurumudur. İşletme eğitiminde mükemmelliğin simgesi olan AACSB Akreditasyonu, dünyadaki işletme fakültelerinin yüzde beşinden azına layık görülen bir derecedir. Bugün dünyada 13000den fazla işletme programı olmasına karşın ancak 633’u (40 ülkede) AACSB Akreditasyonu’na sahiptir.

Zorlu bir süreç olan akreditasyon, iç incelemeler, değerlendirmeler ve uyum çalışmaları nedeniyle birkaç yıl sürebilmektedir. Fakülteler bu süre içinde, kaliteli bir öğretim ortamı, sürekli iyileşmeye kararlılık ve işletmelerin ihtiyaçlarına karşılık veren bir ders programı gibi unsurları olan AACSB Akreditasyon Standartları’na uyum sağlamak için planlar hazırlar ve uygularlar. Yine bu standartlar doğrultusunda tüm akredite okullar, akreditasyonlarını korumak için beş yılda bir akran değerlendirmesi sürecinden geçmek zorundadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.