Sabancı Holding’den MediaMarkt ve Teknosa hakkında açıklama

Açıklamada Ceconomy'nin Teknosa yatırımına dair görüşmelerin 13 Ekim'de sonlandırıldığı belirtildi.

20.12.2018 - 11:52 | Sencer Uçar

Sabancı Holding'den MediaMarkt ve Teknosa hakkında açıklama

MediaMarkt’ın ana şirketi Ceconomy’nin CFO’su Mark Frese’nin dün yaptığı açıklamasında Teknosa’ya yatırımla ilgili görüşmelerin askıda olduğunu dile getirmesi üzerine Sabancı Holding bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklamada bulundu.

Holdingin KAP’ta yer alan açıklamasında Cecemony ile Teknosa’ya ilişkin stratejik opsiyonların değerlendirilmesi görüşmelerine 19 Ocak 2018 tarihinde başlandığı ve görüşmelerin 13 Ekim 2018 tarihinde kesildiği belirtildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Ceconomy şirketi tarafından yapılan yatırımcı toplantısında CFO’su Mark Frese’nin bilgimiz dahilinde olmadan yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle bu özel durum açıklaması yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Ceconomy ile iştiraklerimizden Teknosa A.Ş.’ye ilişkin stratejik opsiyonların değerlendirilmesi görüşmelerine 19 Ocak 2018 tarihinde başlanılmış, söz konusu görüşmeler 13 Ekim 2018 tarihinde kesilmiştir.

İşbu açıklamamız ile kamuya duyurulan söz konusu hususların kamuya açıklanması, şirketimiz tarafından alınan 19 Ocak 2018 tarihli bir kararla ertelenmiştir.

Söz konusu erteleme; erteleme kararının alındığı tarihte iştiraklerimizden Teknosa A.Ş.’de stratejik opsiyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olmadığından bu noktada yapılacak bir özel durum açıklamasının şirketimiz ve Teknosa hisse değerini etkileyebileceğinden, hisselerde spekülatif hareketler nedeniyle hisselerin gerçek değerinden uzaklaşan fiyat hareketlerinden yatırımcılarımızın meşru menfaatlerinin korunması amacıyla yapılmıştır.

Kaynak: Dunya.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.