Sabancı BOSSA’yı satıyor

Sabancı Holding, BOSSA Ticaret ve Sanayi İşletmeleri'ndeki çoğunluk hisselerini satışa çıkarıyor...

01.08.2008 - 14:12 | MediaCat

Sabancı Holding portföyünde yer alan yüzde 50.12 oranındaki BOSSA Ticaret ve Sanayi İşletmeleri hisse senetlerinin satış için ABN-AMRO’yu görevlendirdi.

Adana’da 1951 yılında 1 milyon lira sermaye ile kurulan ve Sabancı Ailesi’nin ilk göz ağrısı olarak nitelenen Bossa’nın, 2006 yılında girdiği yabancı ortak arayışı sonucunda satılmasına kara verildi.

Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Bossa, 1,1 milyon metrekare alana yayılmış toplam dört üretim tesisi ve 2.800 personeli ile Türkiye’nin en büyük entegre tekstil kuruluşlarından biri. Yıllık 84,5 milyon metre üretim kapasitesi ile Bossa; iplik, dokuma, boyama ve terbiye prosesleriyle pazara yüksek kalitede mamul kumaş sunuluyor.

Sabancı Holding portföyünde yer alan yüzde 50.12 oranındaki Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri hisse senetlerinin satış imkanlarını araştırmak ve muhtemel alıcılarla görüşmeler yapmak üzere ABN-AMRO Corporate Finance limited şirketini görevlendirdiğini açıkladı. Sabancı Holding’in İMKB’nin dünkü bülteninde yer alan açıklamasına göre satışa çıkarılan söz konusu hisseler, 54.1 milyon YTL nominal değere sahip.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.