Sabah ve ATV’den Carat’a reklam ambargosu

Son günlerde, ATV ve Sabah’ın reklam pazarlamasını yapan Merkez Reklam Grubunun Carat Media’nın reklamlarını yayımlamadığı ve telefonla bu ajansa yönelik tehditlerde bulunduğu şeklinde söylentiler dolaşıyordu.

22.03.2005 - 00:00 | MediaCat

Son günlerde, ATV ve Sabah’ın reklam pazarlamasını yapan Merkez Reklam Grubunun Carat Media’nın reklamlarını yayımlamadığı ve telefonla bu ajansa yönelik tehditlerde bulunduğu şeklinde söylentiler dolaşıyordu. Yaşananların nedeninin ise Carat Media’nın müşterilerinden Philips’in bu yılki medya planında Sabah gazetesine yer vermemesi olduğu iddia ediliyordu.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini almak için her iki tarafın yöneticileriyle irtibata geçtik. ATV Reklam Grup Başkanı Meltem İnanç kendileri adına açıklamanın Merkez Grubundan Orhan Girgiç tarafından yapılması gerektiğini söyleyerek konuşmak istemedi. Girgiç ise konuyla ilgili olarak daha sonra açıklama yapacaklarını söyledi.

Konunun diğer tarafı olan Carat Media’nın Genel Müdürü Atlan Cin MediaCat’e yaptığı açıklamada Merkez Reklam Grubunun kendilerine yaklaşık on gündür fiili bir ambargo uyguladığını söyledi. Cin, söz konusu gruptan bazı telefonlar aldıklarını ve arayanların kendilerini reklamlarını yayımlamamakla tehdit ettiğini belirtti. Cin’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Merkez Medya Grubundan bize telefonlar geldi. Konumunu bilmediğimiz bazı kişiler, bir müşterimizin medya planında kendi gazetelerinin olmaması nedeniyle objektif davranmadığımızı, bu nedenle Merkez Grubu mecralarına bizden ilan kabul etmeyeceklerini söylediler.

Merkez grubundan bize böyle bir tehdit ve şantaj gelince biz bunu ciddiye almadık; çünkü bu grup Türkiye’nin önde gelen medya gruplarından bir tanesi. Yasalarımıza göre suç teşkil eden böyle bir şeyi yapmayacağını düşünüyoruz. Bu grup söz konusu müeyyidelerini uygulayacağını yazılı olarak bize bildirirse buna karşı önlemimizi alırız.

Yapılan saldırı sadece bize değil sektöre yapılan bir saldırıdır. Bu nedenle derneğimiz aracılığıyla yanıt vereceğiz. Müşterilerimizle konuştuk onlar da bizi destekliyor. Sonuçta biz değil bizi tehdit eden kaybeder.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.