Sabah-Atv Rekabet Kurulu’nda bugün görüşülecek

Rekabet Kurulu, Merkez Medya Grubu şirketlerinden Sabah-atv’nin Çalık Grubu’na

10.01.2008 - 09:57 | MediaCat

Rekabet Kurulu, Merkez Medya Grubu şirketlerinden Sabah-atv’nin Çalık Grubu’na 1.1 milyar dolara satışı için yapılan izin başvurusunu bugünkü gündemine aldı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Sabah-atv Ticari ve İktisadi Bütünlüğü için 5 Aralık 2007’de yapılan ihalede Çalık Grubu’na ait Turkuaz grubu tarafından verilen teklifin, Fon Kurulu’nda görüşüldüğünü ve sonucun gerekli izinler için Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Rekabet Kurulu’na gönderilmesinin uygun bulunduğunu açıklamıştı.

Reuters’ın edindiği bilgiye göre, Kurul bugün yapacağı toplantıda söz konusu satış işlemini değerlendirecek.

Çalık Grubu’nun medya sektöründe bilinen herhangi bir faaliyeti ya da şirketi bulunmadığı için 4054 sayılı Rekabet Kanunu’nda konulan kriterleri ihlal eden herhangi bir sorun görünmediğinden işleme izin vermesi bekleniyor.

TMSF’nin satışları da bir özelleştirme uygulaması olarak kabul edildiği için, bu satışlar için Rekabet Kurumu’nun görüşü, ihale sonrasında da izninin alınması gerekiyor.

Kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.