Sabah-ATV ihalesinde tek talip kaldı

Sabah-atv ihalesinde önyeterlilik alan gruplardan ikisinin ihaleden çekildiklerini TMSF’ye bildirmesiyle

04.12.2007 - 10:08 | MediaCat

Sabah-atv ihalesinde önyeterlilik alan gruplardan Nurol-Carlyle ortak girişim grubu ve RTL-İpek-Sancak konsorsiyumlarının ihaleden çekildiklerini TMSF’ye bildirmesiyle Sabah-atv ihalesinde sadece tek talip kaldı.

Nurol-Carlyle daha önce finansal koşullara ilişkin çalışmalar nedeniyle süre uzatımı istemişti. Grubun uzatma olmaması durumunda ihaleye teklif vermeyeceği belirtiliyordu.


3 grup başvurmuştu…

Sabah-atv’nin satışına ilişkin ihalede 3 grup başvuru yapmıştı. Bunlar Nurol, Çalık Grubu önderliğindeki Turkuaz konsorsiyumu ve RTL-İpek-Sancak Grubu oldu.

İhalede kapalı zarf tekliflerinin verilmesi için bugün son gün. Yarın da kapalı zarflar açıldıktan sonra açık artırma yapılacak.


Muhammen bedel 1.1 milyar dolar…

Satış kapsamında Sabah, atv, Takvim, Yeni Asır, dergiler, dağıtım şirketi, reklam şirketi paket olarak yer alacak. İhalenin muhammen bedeli 1.1 milyar dolar olarak belirlenmişti. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, yabancıların yoğun ilgi göstermesine rağmen, önyeterlilik için 3 grubun başvurmasının beklentilerinin altında olduğunu söylemişti. Ertürk, 1.1 milyar doların altında teklif gelmesi durumunda ihalenin iptal edileceğini ifade etmişti.

Kaynak: Ntvmsnbc