Rus Lukoil, Akpet’i satın alıyor

Rus petrol şirketi Lukoil Türk akaryakıt dağıtım şirketi Akpet’in yüzde 100’ünü satın almak...

28.07.2008 - 11:07 | MediaCat

Rus petrol şirketi Lukoil Türk akaryakıt dağıtım şirketi Akpet’in yüzde 100’ünü satın almak üzere Akpet’in sahipleriyle anlaşma imzaladığını açıkladı. Açıklamaya göre Lukoil’in iştiraki olan Lukoil Eurasia Petrol. A.Ş. anlaşmayla, 8 petrol ürünleri terminali, 5 LNG depolama tankı, 3 jet yakıtı terminalini de satın almış oldu.

1997 yılında faaliyete başlayan Akpet’in yurt genelinde 700 akaryakıt istasyonu bulunuyor. Şirket İzmit, Aliağa, Kırıkkale, Hatay, Batman, Mersin ve Hopa’da kurulu 7 depolama ve dağıtım tesisinden akaryakıt ikmali yapıyor. Akpet dağıtım lisansına sahip 50 şirket arasında pazar büyüklüğü bakımından 6. sırada, depolama kapasitesi bakımından 3. sırada, depo sayısı bakımından da 2. sırada yer alıyor.

Daha önce Aytemiz markasını kullanan şirket Mart 2006’da marka değişikliği yaparak Akpet markasını kullanmaya başladı. Akpet, İzmir Aliağa’da 30 bin m2 arsada 7 bin m2 kapalı alana kurulu fabrikasında kendi markasıyla Madeni Yağ üretim ve dağıtımını da yapıyor.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.