RTÜK, Cumhuriyet reklamına ceza vermedi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Cumhuriyet gazetesinin ‘Tehlikenin farkında mısınız? Cumhuriyetinize sahip çıkın!’ başlıklı reklam kampanyası

08.03.2007 - 17:45 | MediaCat

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Cumhuriyet gazetesinin ‘Tehlikenin farkında mısınız? Cumhuriyetinize sahip çıkın!’ başlıklı reklam kampanyası tartışmasını ileri bir tarihe erteledi. Raporun görüşülmesinin ileri bir tarihe bırakılmasının yararlı olacağı bildirildi.

AKP’li üyeleri, reklamları yayımlayan kanallara ceza verilmezse reklamı onaylamış oluruz; verilirse tepki çekeriz görüşünde birleşti. Kurul üyeleri, konunun gündeme alınmaması noktasında görüş birliğine vararak konunun beklemeye alınmasına karar verdi.

Gerçekleştirilen toplantıda bazı üyeler, söz konusu reklam kampanyasının RTÜK yasasına aykırılık içermediği ve suç unsuru oluşmadığı için ceza verilemeyeceğini dile getirdi.Ccumhurbaşkanlığı konusunda da gizli mesaj verilmesinin söz konusu olmadığını ifade eden üyeler, televizyonlara ceza verilmesi halinde kurumun büyük tepki toplayacağını söyledi.

Reklamı yayımlandığı televizyonlara ceza verilmesini isteyenlerin sessiz kaldığı toplantıda, bazı üyeler de kampanyanın televizyonlarda yayımlanması hakkında uzmanların hazırladığı raporun görüşülmesini istedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.