RTÜK’ten yeni yasal düzenleme talebi

Akman, etkin ve adil çalışma için yeni yasal düzenleme talep ettiklerini

05.11.2007 - 08:06 | MediaCat

RTÜK Başkanı Zahit Akman, bugüne kadar yasaklayıcı değil, düzenleyici bir yaklaşımı prensip edindiklerini belirterek, yasal boşlukları giderecek düzenleme istedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahit Akman, bugüne kadar yasaklayıcı değil, düzenleyici bir yaklaşımı prensip edindiklerini belirterek, “Etkin ve adil bir çalışma için şu anda yasamızda oluşan boşluk ve aksaklıkların giderilmesi noktasında yeni bir yasal düzenleme talep ediyoruz” dedi.

Plan Bütçe Komisyonu’nda RTÜK’ün 2008 yılı bütçesi üzerinde konuşan Akman, kurumun yapısı, çalışmaları hakkında komisyona geniş bilgi sundu. Kamuoyunda radyo ve televizyon yayınlarının etkileri konusunda bilinçlendirme amacıyla çeşitli çalışmaların yürütüldüğünü belirten Akman, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın televizyon yayınlarından etkilenmelerini önlemek ve özellikle şiddet içeren yayınlara karşı duyarlılık yaratmak amacıyla tüm ilköğretim okullarındaki sınıf öğrencilerinin katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenledik” dedi.

RTÜK’ün, uluslararası alanlarda da faaliyetleri bulunduğuna işaret eden Akman, “Bu faaliyetleri üç ana başlıkta topluyoruz. Bunlar, Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği ve uluslararası platformlar ve ikili ilişkilerdir” diye konuştu.

Akman, etkin ve adil çalışma için yeni yasal düzenleme talep ettiklerini dile getirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.