Rowan Gibson’dan işini büyütüp dünyayı küçültmenin ipuçları Bilişim Zirvesi ‘07’de

İş dünyasını bilişim çözümleri ile buluşturan “Bilişim Zirvesi ‘07”, bu yıl “İşini Büyüt Dünyayı Küçült” teması ile, 2-5 Ekim 2007 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İnterpromedya’nın özel davetlisi olarak Bilişim Zirvesi ’07’ye katılacak olan Global İş Stratejisti Rowan Gibson, Türk yöneticilere işini büyütüp dünyayı küçültmenin yollarını anlatacak.

15.08.2007 - 15:04 | MediaCat

İş dünyasını bilişim çözümleri ile buluşturan “Bilişim Zirvesi ‘07”, bu yıl “İşini Büyüt Dünyayı Küçült” teması ile, 2-5 Ekim 2007 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İnterpromedya’nın özel davetlisi olarak Bilişim Zirvesi ’07’ye katılacak olan Global İş Stratejisti Rowan Gibson, Türk yöneticilere işini büyütüp dünyayı küçültmenin yollarını anlatacak.

Artık herkesin işinin bir parçası haline gelen bilişimle, iş dünyasını biraraya getiren Türkiye’nin en önemli bilgi, iletişim ve eğitim paylaşım platformu Bilişim Zirvesi ‘07, her sektörden orta ve üst düzey yöneticiyi ve tüm bilişim sektörü profesyonellerini biraraya getirecek.

ABN Amro Bank, Apple Computer, Ernst & Young, Deloitte, General Electric, Heineken, Procter & Gamble gibi birçok firmanın danışmanı Global İş Stratejisti Rowan Gibson, Bilişim Zirvesi ’07’nin ilk günü olan 2 Ekim’de küçük ve büyük şirketlerin ‘dünya küçülürken’ işlerini nasıl büyüteceklerine, teknolojiyi yenilikçi biçimde kullanarak büyüme fırsatlarını nasıl ölçeklendirebileceklerine, nasıl yeni pazarlar yaratabileceklerine veya yeni pazarlara nasıl girebileceklerine yönelik tecrübelerini paylaşacak.

“Şirketleri farklı kılacak olan, teknolojiyi akıllı kullanma biçimidir”
Türk iş dünyasına stratejik bir bakış açısı sunmanın yanı sıra uygulamaya yönelik de birçok bilgi akratacak olan Rowan Gibson konuyla ilgili şunları söylüyor: “Bugün şirketler tüm sermayelerinin %50’sini kolayca bilişim teknolojilerine harcayabilirler ve işletme giderlerinin büyük bir kısmı genelde bilgi teknolojilerine kayar. Buna rağmen birçok şirket, BT’den gerçek rekabet avantajı sağlayamadı. Bu tür yatırımlar şirketler tarafından kendi stratejik başarılarında kritik bir faktör olarak değil, iş yapmanın bir maliyeti olarak algılandı. Fedex, Wal-Mart, Amazon, eBay veya Dell gibi şirketleri düşünün. Yenilikçi iş modelleri kesinlikle kendilerine özgü geliştirilmiş teknolojilere dayanmıyordu. Temel olarak kullandıkları teknoloji herkese açıktı. Onları farklı kılan, müşterileri için yeni değer yaratmak üzere teknolojiyi akıllı kullanma biçimleri oldu. Eğer her şirket aynı teknolojiyi tamamen aynı biçimde kullanırsa, kimse ilerleyemez. Strateji ise arkada kalmak üzerine değil, ilerlemek üzerinedir.”

2 Ekim 2007 tarihinde saat 13:30’da Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılışı yapılacak olan Bilişim Zirvesi ’07’nin ilk gün konuşmacıları arasında ayrıca, Alcatel-Lucent Chief Technology Officer’ı (CTO) Talmage Bursh ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv yer alacak.

Bilişim ile işini büyütmenin formüllerinin ortaya konacağı, kurumların nasıl geleceğe taşınacağının ipuçlarını sunacak, iş ve teknoloji liderlerini buluşturacak olan Bilişim Zirvesi ’07’ye bu yıl, 4000’i aşkın iş dünyası profesyonelinin katılıması bekleniyor. Bilişim Zirvesi ’07’nin bu yılki Ana Sponsoru Turkcell oldu.

Beş ana konu, dört dev sektör

Bilişim Zirvesi ’07’nin ilk gününün ardından 3-5 Ekim 2007 tarihleri arasında devam edecek olan Forum@Bilişim, bu yıl 5 ana başlık altında gerçekleşecek. İşini büyütmek ve dünyayı küçültmek isteyen kurumlara yol gösterecek platformda geleceğe yön verecek stratejiler;
• Kurumlara yönelik İş Çözümleri,
• Bilişim Teknolojilerindeki gelişmeler,
• Dört Sektör’e özel çözümler,
• Vizyon Toplantıları,
• Savunma Sanayi ve İçişleri Bakanlığı katkıları ile Ülke Güvenliği,
TÜRKSAT işbirliği ile de Uzay Forumu konu başlıkları Özel Etkinlikler altında işlenecek.

Kurumların işlerini büyütmelerinde bilişimin rolü bu yıl; Sağlıkta Kalite İyileştirme Derneği (SKİD) işbirliği ile sağlık sektörü, Perakende Derneği (PER-DER) işbirliği ile perakende sektörü, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) işbirliği ile Lojistik sektörü ve finans sektörü alanlarında incelenecek.

Vizyon Toplantıları

Forum@Bilişim kapsamında yer alan, sektörün önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları, Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) öncülüğünde gerçekleştirilecek Vizyon Toplantıları, kurumların müşterileri, iş ortakları ve odak sektörlerindeki karar vericilerin biraraya geleceği bir zemin oluşturacak.

Kayıtlar başladı

İşinde yeni yaklaşımlara ve yaratıcılığa gereksinim duyan, teknoloji çözümleri ile işini büyütmek isteyen, bir dünya şirketi olmak ve ‘en iyi’ olmak isteyen herkes için, sadece yılda bir kez gerçekleşen Bilişim Zirvesi ’07 için kayıtlar başladı. Kayıt ve içerik ile ilgili detaylı bilgiye www.bilisimzirvesi.com.tr adresinden veya 0212 212 31 22 – 0216 518 61 76 nol’u telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Address İletişim Danışmanlık / Dilber Müge Eti
Tel: 0216 359 45 88
Cep: 0533 724 85 83
e-mail: dilber@addressiletisim.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.