Rose Marie Bravo, Ülker’e danışman oluyor

Ülker, ünlü işkadını Rose Marie Bravo’nun kendisine danışman olacağını açıkladı...

16.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Ülker Grubu Başkanı Murat Ülker, Godiva’nın son 3 yılda yüzde 15 büyüdüğünü, seneye Çin’de 17 mağaza açacaklarını söyledi. Ülker, ünlü işkadını Rose Marie Bravo’nun kendisine danışman olacağını da açıkladı

Dünyanın en etkili işkadınlarından ABD’li Rose Marie Bravo, Ülker’e danışman oluyor. Ülker Grubu Başkanı Murat Ülker, Nişantaşı’ndaki Godiva mağazasında düzenlediği sohbet toplantısında hem Ülker markasını bünyesinde bulunduran Yıldız Holding, hem de grubun dünyaca ünlü lüks çikolata markası Godiva’yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Murat Ülker, 1997 – 2005 yılları arasında yönettiği lüks giyim markası Burberry’nin çıkışını yaratan ünlü işkadını Rose Marie Bravo’nun Godiva yönetiminden ayrılıp Yıldız Holding’e danışman olacağını açıkladı. Bravo, 2005 yılında Fortune dergisinin ‘Dünyanın En Güçlü 50 İşkadını’ listesine girmişti. 

Murat Ülker önceki günkü toplantıda Godiva ile ilgili olarak, “Yönetim kurulumuzda çok değerli isimler var. İyi fikirler ve yönlendirmeler çıkıyor. Yönetimin önünü açmakta sakınca görmüyorum. Örneğin Çin operasyonu yönetim kurulunda çok olumlu karşılanmamıştı ancak ben yönetime yeşil ışık yaktım. Şu an gayet başarılı bir Çin operasyonu yürüyor. Bu arada yönetim kurulundaki önemli isimleri anmak lazım.

Rose Marie Bravo, halen Tiffany, Estee Lauder gibi markaların yönetim kurullarında ayrıca Burberry’nin çıkışını yaratan efsane CEO’su. Kendisinin fikirleri çok önemli. Godiva Yönetim Kurulu’ndaki görevinden ayrılıp bizim grubumuza (Yıldız Holding) yönetim kurulu başkanı danışmanı olarak geliyor” dedi.

Kraft, Ülker Çikolota’yı istemiş
Çin’de şu anda 4 mağazaları olduğunu belirten Murat Ülker, bu ülkede giderek büyüyeceklerini söyledi. Çin’deki performanstan gayet memnun olduklarını belirten Ülker, “2011 sonuna kadar Çin’de 17 mağaza açmayı hedefliyoruz. Halen en çok mağaza Kuzey Amerika’da bulunuyor. Dünya genelinde 400’den fazla butik var. Godiva’yı alalı 2011 Nisan’ında 3 yıl olacak. Bu dönemde Godiva’yı yüzde 15 civarı büyüttük. Enteresan şekilde girdiğimiz, satışa başladığımız noktalarda tüm kategoriyi büyütüyoruz” dedi.

Ülker, ‘Godiva’yı neden aldınız?’ diye sorulduğunda, “Çünkü satılıktı. Bu tip markalar her zaman satılmaz, bu bizim için önemliydi” yanıtını verdi. “Şu anda Godiva’yı satmayı düşünür müsünüz?” sorusuna ise Murat Ülker 1990’lı yıllarda babası Sabri Ülker’in Kraft ile yaşadığı bir tecrübeyi anlatarak karşılık verdi. Ülker, şunları anlattı:

“90’larda Kraft bizden Ülker’in bir parçasını almak istedi (Ülker Çikolata). Biz şirketin yarısını satsak bie şirketi yönetmek istediğimizi söyledik. Bu konular gitti, geldi ama sonunda biz böyle bir anlaşma yaparsak çok paramız olacağına ama işimiz olmayacağına karar verdik. Şu anda da benim için para kışkırtıcı değil.”

milliyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.