Rory Sutherland Cannes’da jüri başkanı

Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali organizatörleri, İngiltere Ogilvy

31.01.2007 - 18:19 | MediaCat

Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali organizatörleri, İngiltere Ogilvy Grup Başkan Yardımcısı Rory Sutherland’ın 2007 Direct Lions jürisini yöneteceğini açıkladı.

Sutherland, Cannes’daki en büyük jüride belirleyici rol oynayacak. Festival Başkanı Terry Savage, Sutherland’in müşteri ilişkileri ve doğrudan pazarlama alanındaki tecrübeleri ile bu pozisyon için gerekli tüm özellikleri taşıdığını ifade etti.

Evli ve iki çocuk babası olan Sutherland, 1988 yılında OgilvyOne’a yönetici adayı olarak katıldı. Altı aylık yöneticilik stajının ardından planlama departmanında görevine devam etti. 1990 yılında ajansın yaratıcı departmanında junior reklam yazarı olarak çalışmalarını sürdürdü. Bu dönemde, American Express, Royal Mail ve Microsoft gibi müşterilere hizmet verdi. 1995 yılında başyazar olan Sutherland, 1997 yılında yaratıcı yönetmen koltuğuna oturdu ve 2002 yılında da yönetici yaratıcı yönetmenliğe terfi etti.

2006 yılı itibariyle İngiltere’deki Ogilvy Grup’un başkan yardımcılığını yürüten Sutherland, geçtiğimiz yıl Campaign dergisi tarafından ‘Yılın en kötü giyinen İngiliz reklamcısı’ seçildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.