Rolling Stone’dan müzik dostu sesgeçirmez posterler

Rolling Stone Brezilya, gitara gönül veren gençler ve onların çilekeş yakınları için eğlenceli bir kampanya hazırladı.

16.05.2019 - 15:20 | Arzu Nilay Kocasu

Rolling Stone SoundProof Posters

ABD menşeli müzik dergisi Rolling Stone’a göre, gençler gitar çalmaya heveslendiklerinde vuku bulan iki durum var. Sıklıkla deneyimlenen durumlardan biri, sonu gelmeyen gitar egzersizlerinin komşuların ve ailelerin başını şişirmesi. İkincisiyse, esaslı birer gitarist olma gayesindeki gençlerin, odalarını hayranı oldukları müzik gruplarının ve müzisyenlerinin posterleriyle donatmaları.

Bir yandan gençlerin hevesine ortak olurken diğer yandan kimileri için can sıkıcı olabilen gürültünün önüne geçmek isteyen Rolling Stone Brezilya, bir taşla iki kuş vuran bir kampanya hazırladı: Soundproof Posters.

Jimi Hendrix, Keith Richards, Zakk Wylde ve Brezilyalı Gitarist Kiko Loureiro’ya ithafen akustik köpük, yanmaz reçine ve fiberglass kullanarak dört poster hazırlayan marka, odalarının duvarlarını sesgeçirmez posterlerle kaplayan gençler ve onlarla aynı evi ve/veya apartmanı paylaşan insanlar için müzik ve huzur dolu saatler vadediyor.

En iyi melodilerini Instagram’dan #SoundproofPoster etiketiyle paylaşanlara bu özel posterleri hediye eden Rolling Stone Brezilya’nın kampanyası VMLY&R Group ajanslarından Y&R Brezilya imzası taşıyor. Posterlerin yapımıysa Focus Cinematography’ye ait.

Rolling Stone SoundProof Posters

Rolling Stone SoundProof Posters

Rolling Stone SoundProof Posters

Rolling Stone SoundProof Posters

KÜNYE

  • Reklamveren: Rolling Stone Brezilya
  • Reklam Ajansı: Y&R Brezilya
Kaynak: The Drum