Roche’a yeni CEMAI başkanı

Merkezi İsviçre’de bulunan dünyanın lider ilaç şirketlerinden Roche’da global düzeyde gerçekleştirilen

14.01.2008 - 17:19 | MediaCat

Merkezi İsviçre’de bulunan dünyanın lider ilaç şirketlerinden Roche’da global düzeyde gerçekleştirilen yeniden yapılanma kapsamında Türk yönetici Tuygan Göker, Roche’un faaliyet gösterdiği 150 ülkeden 99’unun sorumluluğuna getirildi.

Roche’un Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Tuygan Göker, ilaç sektörünün en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan CEMAI’nin Başkanı oldu. Orta ve Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Hindistan’ı kapsayan CEMAI bölgesi, Roche bünyesindeki en büyük coğrafi bölgeler arasında yer alıyor.

Orta ve Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Hindistan Bölgesi Başkanı Tuygan Göker; 2.5 milyar nüfusa sahip bölgede, Roche’un misyonu olan sağlık sorunlarının çözümüne yönelik hizmetlerin yanı sıra, global düzeyde araştırma ve geliştirme çalışmalarına katkı sağlayacak potansiyellerin keşfedilmesi konusunda da çalışmalara yön verecek.

Hindistan, Çin, Rusya, Brezilya, Meksika ve Türkiye gibi önümüzdeki 10 yıl içinde ilaç sektöründe en hızlı gelişmenin görüleceği ülkelerin içinde yer aldığı CEMAI bölgesi, Roche’un global anlamdaki büyümesine katkıda bulunacak.

1999-2007 yılları arasında 22 ülkenin dahil olduğu Orta ve Doğu Avrupa Başkanlığı görevini yürüten ve bu görevde şirketin başarısına önemli katkılarda bulunan Tuygan Göker, 2005 yılında Orta ve Doğu Avrupa’ya bağlanan Türkiye’nin de sorumluluğunu üstlendi. O tarihten itibaren Türkiye’nin eğitim, klinik araştırmalar ve bilişim gibi stratejik alanlarda bölgenin merkezi olma yolunda önemli adımlar atmasına yönelik çalışmalara öncülük eden Göker, CEMAI bölgesi içinde de benzer açılımları sürdürmeyi hedefliyor.

Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Tuygan Göker, 30 yıla yakın süredir merkezi İsviçre Basel’de bulunan F. Hoffmann-La Roche Ltd.’de çalışıyor. 80’li yılların sonlarına doğru Basel’deki Roche Genel Merkez’de göreve başlayan Tuygan Göker, 6 yıl boyunca, Anti-infektif, Onkoloji, Viroloji birimlerinin dünya çapında yöneticiliğini yürüttü. 1996-1998 yılları arasında Roche Endonezya Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Tuygan Göker, aynı zamanda F. Hoffmann-La Roche Ltd.’in İlaç Bölümü Farma Konseyi Üyesi ve Roche Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.