Roche Genentech’in tamamını alacak

İsviçreli ilaç üreticisi Roche, daha önce yüzde 55.6’sını satın aldığı...

22.07.2008 - 10:25 | MediaCat

İsviçreli ilaç üreticisi Roche, daha önce yüzde 55.6’sını satın aldığı ABD’li biyoteknoloji şirketi Genentech’in geriye kalan hissesini satın almak için 43.7 milyar dolarlık teklifte bulundu.

Şirket bu alımla kanser ilaçlarındaki konumunu güçlendirmek istiyor. Roche, Genentech’e hisse başına 89 dolar teklif vermiş olacak. Roche Başkanı Franz Humer, ilaç sektörünün son 20 yılda önemli oranda değiştiğini ve konsolidasyon trendinin devam ettiğini söyledi. Humer, “Bu nedenle bir şirketin pazardaki varlığını daha güçlendirmesi ve etkili hale getirmesi gerekiyor. Bu satın almayla artan meydan okumalara ve fiyat baskısına karşı pozisyonumuzu güçlendireceğiz” dedi. Satın alma isteğini belirtmesinin ardından ise Genentech’in Frankfurt’taki hisseleri yüzde 10 oranında yükselerek 56.30 Euro’dan işlem gördü. Genentech’e Roche’un teklifi, sektördeki gelecek vaat eden biyoteknoloji firmalarının satın alınmasındaki son halka oldu.

Kaynak:www.hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.