RİAK’tan Number 1 FM ilanı açıklaması

RİAK geçtiğimiz günlerde gazetelerde ve çeşitli web sitelerinde yayınlanan, e-posta olarak konuyla ilgili...

30.06.2009 - 10:35 | MediaCat

RİAK geçtiğimiz günlerde gazetelerde ve çeşitli web sitelerinde yayınlanan, e-posta olarak konuyla ilgili kişi/kuruluşlara gönderilen Number 1 FM ilanında yer alan ve aynı isimle anılan araştırmayla hiçbir ilgisi olmadığını bildirdi.

RİAK’tan gelen konuya ilişkin açıklama şu şekilde:

RİAK (Radyo İzleme Araştırma Kurulu), Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği, radyo ajansları ve radyo istasyonlarının katılımıyla 2002 yılında kurulmuştur. Temel hedefi radyonun dünyada kabul görmüş standartlarda ölçümlenmesini sağlamak, sürekliliği olan bağımsız araştırma verisi üretmek, verinin yaygınlaşmasını sağlamak ve radyo mecrasının etkinliğini arttırmaktır.

Hedefler doğrultusunda 2003’de başlatılan Türkiye Radyo Dinleme Araştırması halen 14.500 denekle 24 ilde Ipsos KMG tarafından yürütülmekte ve 24.1 milyon bireyi temsil etmektedir. Bağımsız denetim kuruluşu ODTÜ Teknopark A.Ş.adına ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Çağlı tarafından denetlenen Türkiye Radyo Dinleme Araştırması, reklam sektöründe yaygın olarak kabul görmüş, medya planlama ve satın alma şirketleri tarafından kullanılan bir araştırma niteliğindedir.

Geçtiğimiz günlerde gazetelerde ve çeşitli web sitelerinde yayınlanan, e-posta olarak konuyla ilgili kişi/kuruluşlara gönderilen Number 1 FM ilanında yer alan ve aynı isimle anılan araştırmayla hiçbir ilgisi yoktur.

Söz konusu ilanda, kanıt olarak gösterilen araştırma hakkında ‘künye’ olarak tabir edilen ve araştırmanın kaynağının, zaman aralığının, bu zaman aralığının tekabül ettiği dönemin, hedef kitlenin, araştırmanın kaç ili kapsadığı, toplam denek sayısı, araştırmalardaki hata paylarına yer verilmemesi yürürlükteki mevzuata aykırı olup sektör adına kabul edilemez pratiklerdir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.