Reza, 1T Gazete Tasarım Günleri için Türkiye’ye geliyor

Ünlü fotoğrafçı Reza, 21-28 Haziran tarihleri arasında altıncısı düzenlenecek +1T Gazete Tasarım Günleri kapsamında Türkiye’ye geliyor.

08.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Ünlü fotoğrafçı Reza, 21-28 Haziran tarihleri arasında altıncısı düzenlenecek +1T Gazete Tasarım Günleri kapsamında Türkiye’ye geliyor. Reza, +1T Gazete Tasarım Günleri’nde haber fotoğrafçılığının inceliklerini öğrencilerle paylaşacak ve çalışmalarından örnekler sergileyecek

Zaman Gazetesi’nin organize ettiği +1T Gazete Tasarım Günleri’nde Jeff Goertzen, Mario Garcia gibi isimler de yer alacak. Jeff Goertzen bu yıl ilk defa öğrencilerle buluşacak. İnfografik alanında eğitim verecek olan Goertzen, ayrıca bir atölye çalışmasını yönetecek. Hem basılı hem de dijital yayıncılık üzerine önemli çalışmaları bulunan gazete tasarım gurusu Mario Garcia, bu yıl da öğrencilerle buluşacak. Dünya çapında 500’ün üzerinde gazetenin danışmanlığını yapan Garcia, basın sektörünün önümüzdeki yıllarda nasıl bir dönüşüm geçireceğini ve özellikle ipad gazeteciliğinin geleceğini anlatacak.

Seminere başvurular 12 Haziran’da bitiyor

Seminere başvurular devam ediyor. Başvurular 12 Haziran’a kadar www.arti1t.com adresinden yapılabiliyor. Başvuru sonrası elemeyi geçen öğrenciler seminere kabul edilecek. Gazete tasarımına ilgi duyan üniversite mezunu veya son sınıfta okuyan öğrencilere yönelik etkinlikte sayfa tasarımı, illüstrasyon, fotoğraf, karikatür, infografik, renk, tipografi, reklam-tasarım ilişkisi ve tasarıma editoryal bakış gibi konulara yer verilecek. Ayrıca isteyen katılımcıların ders sonlarında portfolyoları değerlendirilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.