Restoran kurtaran ketçap

Bir ketçap markası, kötü bir restorana dair algıları değiştirebilir mi?

23.03.2022 - 16:51 | Simge Şenses

Tripadvisor, restoran deneyimlerinden memnun kalmayan müşterilerin en kaba tavırlarını sergilemekten çekinmedikleri platformların başında geliyor. Ogilvy Almanya ise Tripadvisor kullanıcılarının acımasızlığını, ketçap markası Curtice Brothers’ın yeni kampanyası için fırsata dönüştürüyor.

Markanın ketçabının en kötü yemeklerin tadını bile iyileştirebileceğini vurgulamak amacıyla hayata geçirilen kampanya kapsamında, Tripadvisor üzerinden Berlin’deki en düşük puanlı restoranlar tespit edildi ve bu restoranlara ücretsiz olarak birkaç koli Curtice Brothers ketçabı gönderildi. Ketçapları müşterilerine sunan restoranların yorumlarının kısa süre içinde iyileştiğinin kaydedilmesi ise doğal bir reklam malzemesine dönüştürüldü.

“Bu olağanüstü ürünün tüketicilerin dikkatini çekmek için olağanüstü bir fikre ihtiyacı vardı” açıklamasında bulunan Ogilvy EMEA CCO Stephan Vogel, kampanyayı yorumlarken küçük bir markanın fark edilmek için cesur olması gerektiğine de dikkat çekti.

KÜNYE

  • Reklamveren: Curtice Brothers
  • Reklam Ajansı: Ogilvy Almanya

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.