MediaCat

Renault ve Total’in sosyal sorumluluk işbirliği

Renault ve Total’in çocuklara yol güvenliği bilincini aşılamak için yürüttükleri projenin

Renault ve Total’in sosyal sorumluluk işbirliği

Renault ve Total’in çocuklara yol güvenliği bilincini aşılamak için yürüttükleri projenin maskotu Woosh, trafik haftasında Tekirdağ’daydı.

‘Sokakta ilk adımlar’ adıyla yapılan proje şimdiye kadar 18 ilde 190 bini aşkın ilköğretim öğrencisine ulaştı.

Tekirdağ’da, Trafik Haftası nedeniyle, hem projenin hedeflerini anlatmak hem de projeyi uygulayan öğretmenlerle düşünce alışverişinde bulunmak için düzenlenen toplantıya; Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, projeye destek veren Total Türkiye Genel Müdürü Muammer Ekim, Tekirdağ Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir, Tekirdağ Emniyet Müdürü Cemil Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Öztürk ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muammer Okumuş’un yanı sıra öğretmenlerle, öğrenciler katıldı.

Tekirdağ Valilik Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Sokakta İlk Adımlar’la Türkiye genelinde 190 bini aşkın öğrenciye ulaştıklarını ve gelecek yıllarda bu sayıyı daha da artıracaklarını vurguladı ve şunları dile getirdi:
‘Yol güvenliği sorununun insan tarafını çözebilmek için işe en temelinden başlamak gerekli : Yani çocuklarımızdan. İstatistiklere baktığımızda, Türkiye’de 0-9 yaş arası çocuklarımızın, diğer yaş gruplarına göre iki kat daha fazla risk altında olduklarını görüyoruz. Bilimsel araştırmalar, çocukların 9 yaşına kadar tehlike kavramını algılamakta güçlük çektiklerini anlatıyor. Çocuklar bu yaşa kadar; duydukları sesleri ayrıştırmakta güçlük çekiyor, boyları kısa olduğu için de görüş yetenekleri kısıtlı kalıyor. Mesafe kavramı da zihinlerinde tam olarak gelişmemiş oluyor. Yine taşıt sürücüleri de çocukları görmekte güçlük çekiyor. İşte etkili bir eğitimle çocuklarımızı tehlikelerden koruyabiliriz. Sokakta İlk Adımlar’ın ana hedefi de budur.’

Total ve Renault’nun genel müdürlerinin de konuşma yaptıkları toplantı sonunda toplantıya katılan yetkililere projeye katkılarından ötürü Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Total Türkiye Genel Müdürü Muammer Ekim tarafından birer plaket sunuldu.  Toplantının ardından ise projenin “uzaylı maskotu” Woosh çocuklarla buluşarak, Sokakta İlk Adımlar pastasını kesti ve öğrencilerden büyük ilgi gördü.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.