ReklamZ’den, üç yeni ‘Rich Media’ uygulaması

Her geçen gün hızla artan milyonlarca internet kullanıcısı arasında markaların hedef kitlelerine...

15.07.2008 - 15:23 | MediaCat

Her geçen gün hızla artan milyonlarca internet kullanıcısı arasında markaların hedef kitlelerine internette en doğru erişimi sağlayacak online pazarlama iletişimi çözümleri sunan ReklamZ’den, üç yeni Rich Media uygulaması: Origami Banner, Pull Banner ve Tear Off Banner.

Türkiye’de Internet reklamcılığına yön veren uygulamalarıyla dikkat çeken ReklamZ, internet kullanıcılarını şaşırtan ve reklâm alanı ile birebir ilişki kurabilmelerine imkân tanıyan “Rich Media” uygulamalarıyla reklâm verene yaratıcı banner kampanyaları için alternatifler sunmaya başladı.

ReklamZ, markaların hedef kitlelerine internet ortamında en doğru erişimi sağlayacak online pazarlama iletişimi çözümlerini, hedefe yönelik optimize edilen interaktif banner uygulamaları, gelişmiş yazılım ve tasarım teknikleriyle zenginleştirerek sunan farklı ve yenilikçi bir anlayış sunuyor.

ReklamZ mutfağından çıkan yepyeni “Rich Media” uygulamaları:

Origami Banner :

Kağıdın belirli stillerde katlanmasıyla anlamlı bir bütüne ulaşmasını amaçlayan origami tekniğinden ilham alınarak hazırlanan banner 300×250 piksel boyutlarında tasarlanmış. Origami Banner’ın yayınlandığı reklam bannerının üzerine gelindiğinde ortaya 600×50 piksel ölçülerinde bir reklâm alanı çıkmakta. Bu sayede bannera alan kullanımı açısında fonksiyonel bir özellik kazandırmış.
İnteraktif kullanıma olanak sağlayan, içerisine video eklenebilen Origami Banner, ürün tanıtımı için akla gelebilecek tüm bilgileri bünyesinde barındıran bir mikro site olarak da çalışabilme özelliğine sahip.

Pull Banner :

Web sitelerinin sağ veya sol kenarına uygulanan Pull Banner, kullanıcının karşısına ilk olarak ürün görseli ve hareket halindeki bir kulakçık şeklinde çıkıyor. Alışıldık banner kutucuklarının aksine bir görüntü taşıyan, alandaki kulakçığın üzerine gelindiğinde 300 x 250 piksel boyutundaki banner açılmakta ve kullanıcının ‘kapat’ tuşuna tıklamasıyla da ilk haline dönmekte. Pull Banner, sitedeki boş alanların verimli bir şekilde değerlendirilebilmesi için site sahipleri ve reklam veren için ideal bir çözüm.

Tear off Banner :

Tear off Banner, tüm sayfayı kaplayan bir reklâm alanı. Reklâmın bulunduğu siteye girildiğinde öncelikle banner’la karşılaşılır; banner adeta siteyi saran bir ambalaj görünümündedir. Banner’ın köşesinden tutulup sayfa aşağıya doğru yırtıldığında, bağlanılmak istenen site ve banner’da yer alan markaya ait pageskin ortaya çıkıyor ve bu durum reklâmın sürekliliğini sağlıyor. Medya planlaması Zap Medya tarafından yapılan Avea kampanyasında kullanılan Tear off Banner, hedef kitleye yapılacak nokta atışlar için ideal bir reklâm modeli olarak dikkat çekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.