Reklamverenin en çok tercih ettiği diziler belirlendi

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından haftalık olarak hazırlanan “en çok reklam alan yerli diziler” araştırmasının sonucuna göre, geçtiğimiz haftanın...

05.02.2008 - 09:54 | MediaCat

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından haftalık olarak hazırlanan “en çok reklam alan yerli diziler” araştırmasının sonucuna göre, geçtiğimiz haftanın en çok reklam alan yapımı, Nişantaşı’nda yaşayan Sütçüoğlu ailesinin etrafında dönen olayları, komedi tarzında anlatan Avrupa Yakası oldu. Yayımlandığı günün en çok izlenen dördüncü yapımı olan dizi, 57 markanın reklam spotunu, 37 dakikayı aşkın süreyle izleyicileriyle buluşturdu. Tüketicileriyle buluşmak için bu diziyi en çok tercih eden markalar ise Olay, Maximum Kart ve Cif oldular.

Aynı gün yayımlanan ve reyting sıralamasında ilk sırada yer alan Yaprak Dökümü ise, en çok reklam alan yerli diziler listesinin, 19. sırasında yer alabildi.

ATV ekranlarında yayımlanan ve 1900’lü yılların başında Osmanlı’nın yönetiminde olan Makedonya’da geçen hikayesiyle Elveda Rumeli dizisi, geçtiğimiz haftanın, reklamveren tarafından en çok tercih edilen ikinci yayını oldu. Elveda Rumeli dizisinde yayımlanan 58 reklam, 35 dakikayı aşkın süreyle izleyiciyle sunuldu. Diziye en çok reklamı ise Wella, Maximum Kart ve Turkcell verdi.

MTM’ nin aynı araştırmasına göre, yine ATV’de yayımlanan “Selena”, reklam verenin en çok tercih ettiği üçüncü yapım oldu. Yayımlandığı günün reyting sıralamasında sekizinci olan gençlik dizisi, 50 markanın reklamını 35 dakikayı aşkın süreyle tüketicisi ile buluşturdu.

28 Ocak–3 Şubat haftasında en çok reklam alan diğer diziler ise sırasıyla, Bıçak Sırtı, Hatırla Sevgili, Vazgeç Gönlüm, Tatlı Bela Fadime ve İki Aile dizileri oldular.

Kısa bir aradan sonra önceki hafta yeni bölümleriyle izleyicileriyle yeniden buluşmaya başlayan Kurtlar Vadisi Pusu’ya reklamverenin ilgisi geçtiğimiz hafta da düşük oldu. Bir dönemlerin en çok tartışılan dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu, 21 dakikayı aşkın süreyle reklamları izleyicisiyle buluştururken, en çok reklam alan yapımlar listesinde ise 34. sıraya geriledi. Yayımlandığı gün reyting sıralamasında yine ilk sırada yer alan dizi, aldığı reklamlardaki ciddi düşüş ile dikkat çekti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.