MediaCat

Başbakan’ın iddiasına yanıt

Başbakan’ın ‘reklam ambargosu’ iddiasına yanıt geldi.

Başbakan’ın iddiasına yanıt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirdiği Afrika seyahati öncesinde bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş, yöneltilen bir soru üzerine de reklam iptal edenlerin ideolojik ambargo uyguladıklarını kabul edeceklerini söylemişti.

Reklamcılar Derneği Genel Müdürü Ayşegül Molu, konu hakkında Reuters’a verdiği yanıtta Başbakan’ın iddiası hakkında şu açıklamada bulundu: “Reklam satış amaçlı bir ticari faaliyettir. Reklam toplumsal huzursuzluk karşısında, bırakın işe yaramak, ters tepen bir silah haline gelir. Markalar toplumsal duyarlılıklara sırt dönemez, rol çalamaz.

Bu iletişimin evrensel doğrusu, a-b-c’sidir. Küresel markaların irrasyonel yatırım yapacaklarını, önemsedikleri bir pazar olan Türkiye’de varlıklarını tehlikeye atacak bir tutumda olacaklarını hiç sanmam. Medya, etkinlik gibi tüm faaliyetler bu nedenle, şimdilik, yavaşlamakta…”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.