Reklamcılar ‘Boğaziçi İnek’ ile İstanbul’u anlatıyor

Dünyanın en büyük açık hava sanat sergisi CowParade kapsamında, reklam ajansı Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi’nin Sütaş için tasarladığı “Boğaziçi İnek”, etkinliğin 55. ayağı olan İstanbul’un güzelliklerini gözler önüne seriyor.

13.08.2007 - 11:44 | MediaCat

Dünyanın en büyük açık hava sanat sergisi CowParade kapsamında, reklam ajansı Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi’nin Sütaş için tasarladığı “Boğaziçi İnek”, etkinliğin 55. ayağı olan İstanbul’un güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Şişli Belediyesi’nin organizasyonunda ve Sütaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen CowParade İstanbul; sanatçıların, tasarımcıların ve öğrencilerin tasarladığı inek heykellerinin İstanbul sokaklarına inmesiyle başladı. Rengarenk, esprili, eğlenceli, düşündüren ve gülümseten CowParade ineklerinin arasında, reklam ajansı Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi’nin Sütaş adına tasarladığı “Boğaziçi İnek” adlı tasarım dikkat çekiyor.

Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi’nin yaratıcı tasarımcıları, İstanbul’un simgesi Boğaziçi Köprüsü’nden ilham alarak ineği tasarladı. Fiberglas ineği ikiye ayırarak ortasına Boğaziçi Köprüsü’nü yerleştiren ekip, köprünün üzerine monte ettiği minyatür ineklerle de hem CowParade projesine hem de projeye ev sahipliği yapan İstanbul’a gönderme yapıyor. Tasarımcılar, İstanbul şehrini ve Türk kültür hayatının simgelerini, ineğin üzerine işledikleri motiflerle anlatıyor. İneğin üzerindeki güvercinler, balıklar, Türk kahvesi, Dikilitaş, Rumeli Hisarı gibi motifler; İstanbul’un güzelliklerini gözler önüne seriyor. Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi’nin “Boğaziçi İnek” adlı tasarımı Levent Metrocity Alışveriş Merkezi’nde sergileniyor.

Paris, New York, Monako, Moskova, Sydney, Tokyo, Londra gibi dünyanın 54 büyük şehrinde düzenlenen CowParade, 31 Ekim tarihine kadar sürüyor. İnek heykelleri; Şişli, Nişantaşı, Harbiye, Beyoğlu, Bebek, Ortaköy, Sultanahmet ve Kanyon, Akmerkez, Profilo, Metro City ve Cevahir Alışveriş Merkezleri gibi şehrin en hareketli noktalarında sergileniyor. 12 haftalık sergi sonrasında Kasım ayında düzenlenecek bir müzayede ile satışa çıkarılacak ve bu satıştan elde edilecek gelir ile Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği, AÇEV ve TEMA yararına fon oluşturulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.