MediaCat

Reklama 260 milyar dolar

Datamonitor’ün 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki toplam reklam harcamalarına dair yaptığı araştırma, geçtiğimiz yıl ABD’de reklama

Reklama 260 milyar dolar

Datamonitor’ün 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki toplam reklam harcamalarına dair yaptığı araştırma, geçtiğimiz yıl ABD’de reklama 260 milyar dolar harcandığını ve bu tutarın yüzde 14’nün reklam ajanslarına gittiğini gösteriyor. 2001 yılındaki gerilemeye nispeten, 2006 yılında görülen büyümenin önümüzdeki beş yıllık dönemde ortalama yüzde 3 oranında devam edeceği öngörülüyor.

Araştırma, TV, online, basılı ve tüm diğer medyalardaki toplam reklam harcamaları doğrultusunda, ajanslara verilen yüzde ve komisyonları da dahil ederek yaptığı reklam sektörü değerlendirmesi, önümüzdeki dönemde olumlu gidişatın devam edeceğini ortaya çıkardı.

Online reklamcılık hızla gelişiyor

Son yıllarda, TV ve basılı medya reklam harcamalarına online reklamlar için ayrılan bütçenin de eklenmesiyle belirli bir artış yaşandığı gözleniyor. Her ne kadar online reklamcılık, çok daha spesifik bir kitleye hitap ediyor olsa da en hızlı büyüyen reklam dalı olma özelliğini koruyor.

2006 yılında Omnicom Grup, Interpublic, Grey Grup ve Ogilvy gibi sektör liderleri, reklamın hedef kitlesine ulaşması için yeni formatları araştırmaya devam ederken, şirketler de reklam kampanyalarına yatırım yapmaya ağırlık verdi. Büyük şirketler kısa sürede maliyetleri yükseltiyor olsa da, uzun vadede kar ve büyümeyi beraberinde getireceğinden, başarılı kampanyaların nasıl geliştirildiğine dair metodların araştırmasına yatırım yapmaya başladı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.