Reklam sürelerinde artış gerçekleşti

Geçen haftanın en çok reklam alan yerli dizileri belirlendi. 4-10 Şubat haftasında yerli dizilerde yayımlanan reklam süresinde yaklaşık...

13.02.2008 - 15:18 | MediaCat

Geçen haftanın en çok reklam alan yerli dizileri belirlendi. 4 – 10 Şubat tarihlerini kapsayan haftada, Kanal D ekranlarında yer alan Yaprak Dökümü, en çok reklam alan dizi oldu. Son haftalarda reklamverenin yoğun ilgi gösterdiği ATV’nin, listedeki dizi sayısı üçe gerilerken; Kanal D, beş diziyle birinci sıraya yerleşti. İşte araştırmanın diğer ayrıntıları…

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her hafta düzenli olarak hazırladığı “haftanın en çok reklam alan yerli dizileri” araştırmasına göre, reklamverenin geçtiğimiz hafta en çok ilgi gösterdiği dizi, Reşat Nuri Güntekin’in sevilen romanından uyarlanan “Yaprak Dökümü” oldu. Aynı zamanda yayımlandığı günün en çok izlenen yapımı olan dizi, 74 markanın reklam spotunu, 42 dakikayı aşkın süreyle izleyicilerle buluşturdu. Bu diziyi en çok tercih eden markalar ise Ülker Alpella, Türkiye Futbol Federasyonu ve Becel oldular.


Reklamverenin “Elveda Rumeli” ve “Selena”ya olan ilgisi değişmedi…

ATV’nin sevilen dizilerinden Elveda Rumeli, önceki hafta olduğu gibi bu hafta da listenin ikinci sırasında yer aldı. Dizide yayımlanan 67 markanın reklamı, 38 dakikaya yakın süreyle izleyiciye sunuldu. Diziye en çok reklamı ise Pınar, Maximum Kart ve Avea verdi.

Araştırmaya göre, reklamverenin en çok ilgi gösterdiği üçüncü yapımda da önceki haftaya göre değişiklik yaşanmadı ve ATV’de yayımlanan Selena, üçüncü sıradaki yerini korudu.

Yayımlandığı gün reyting sıralamasında altıncı olan Selena dizisi, 56 markanın reklamını, 37 dakikayı aşkın süre izleyicinin ilgisine sundu. 4-10 Şubat haftasının en çok reklam alan diğer dizileri, Görgüsüzler, Asi, Menekşe ile Halil ve STV Ekranlarında ilk kez yayınlanan Kollama oldular.


Kurtlar Vadisi Pusu 25. sırada…

Yayınlandığı gün reyting sıralamasında başı çeken ve geçen aylarda en çok reklam alan diziler listesinde üst sıralarda görmeye alışkın olduğumuz Kurtlar Vadisi Pusu, bu hafta sadece 29 dakika reklam yayımlayarak 25. sırada yer aldı.


Spot süresinde artış…

MTM’nin aynı araştırmasına göre, 4-10 Şubat haftasında yerli dizilerde yayımlanan reklam süresinde yaklaşık % 16 oranında bir artış gerçekleşti.. Reklamverenin en çok tercih ettiği yerli dizilerin, kanal dağılımlarında da dikkat çekici değişiklikler yaşandı. Son haftalarda listenin çoğunluğunu ATV dizileri oluştururken, yeni listenin hakim kanalı ise 5 yapımla Kanal D oldu. Kanal D’yi üç diziyle ATV, birer diziyle STV ve Star takip ettiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.