Reklam sektörü 2008’de % 2 küçüldü

Reklamcılar Derneği 5. Medya Paylaşım Toplantısında Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan, Reklamcılar Derneği Asbaşkanı Aytül Özkan...

16.03.2009 - 16:29 | MediaCat

Reklamcılar Derneği 5. Medya Paylaşım Toplantısında Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan, Reklamcılar Derneği Asbaşkanı Aytül Özkan ve Genel Müdür Ayşegül Molu 2008 sonuçlarını açıklayarak, 2009 yılını değerlendirdi.

Öncelikle söz alan Ayşegül Molu 2008 yılında 3,241 milyar TL’lik medya yatırımlarının yüzde 2’lik bir daralmaya işaret ettiğini söyledi. Molu, kriz önceki dönemde de yüzde 67 oranında olan promosyon / satış / fiyat eksenli reklamların, kriz ikliminde çoğalacağını; promosyonda da yaratıcı olmanın sektörel anlamda zorlayıcı bir faktör olduğunu söyledi. Başkan Yiğit Şardan dünyadaki daralmanın da yüzde 1,5 dolaylarında olduğunu vurguladı. İç talebi canlı tutmak için hükümetin verdiği ÖTV desteklerinin evlenme-yenileme pazarlarını olumlu etkileyeceğini belirtti. Şardan, krizin rekabet tablosunu mutlaka etkileyeceğini, krizde daha atak olan markaların pazar payı kazanarak kriz sonrası karlılıklarını garantileyeceğini vurguladı. Asbaşkan Özkan, 2009 yılı beklentilerinde uluslararası alanda da yüzde 15-20 bandında bir daralma olduğunu söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.