Reklam holdingleri yeni pazar arayışında

Dünya'nın en büyük reklam holdinglerinden biri olan Publicis Grup, Çin'deki gelir seviyesini esaslı bir şekilde artırmayı hedefliyor...

15.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Dünya’nın en büyük reklam holdinglerinden biri olan Publicis Grup, Çin’deki gelir seviyesini esaslı bir şekilde artırmayı hedefliyor. Dünyanın en fazla popülasyonuna sahip olan Çin’de şu an için yüzde 5’in altında bir pazar payına sahip olan Publicis Grup’un önümüzdeki 5 yıl içerisinde satışlarını bu bölgede büyük miktarda artırması bekleniyor.

Ana merkezi Paris’te konumlanmış olan firmanın Asya ülkelerinde 3000 kişi istihdam ettiği biliniyor ve 3 yıl içerisinde Publicis’in bu bölgede bordrolu çalışan sayısını 6000 civarına çıkarması planlanıyor.

World Economic Forum’da konuşan Publicis Grup CEO’su Maurice Lévy, ‘Çin pazarı olmadan çok sınırlı bir geleceğimiz olur’ dedi.

Aynı zamanda rakip reklam holdingi WPP, 2008 yılında Çin pazarında 950 milyon dolarlık kazanç sağladı ve WPP CEO’su Sir Martin Sorrell, Çin pazarında büyük fırsatların bulunduğunu kaydetti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.