Reklam ev fiyatlarını fırlattı

'Mümkünlü Kasabası' ismiyle yeniden keşfedilen Taraklı'da tarihi evlerin fiyatı, son birkaç yılda yüzde bin 500 arttı.

09.01.2013 - 11:28 | MediaCat

Reklam ev fiyatlarını fırlattı

Şener Şen, Olgun Şimşek ve Binnur Kaya gibi ünlü oyuncuların rol aldığı TTNET reklamlarında ‘Mümkünlü Kasabası’ ismiyle yeniden keşfedilen Taraklı’da tarihi evlerin fiyatı, son birkaç yılda yüzde bin 500 arttı.

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Taraklı’nın yıldızının reklam filmiyle parlamaya başladığını, ardından güzel gelişmelerle birlikte doruğa çıktığını kaydetti. Bundan 5-10 yıl önce Taraklı’ya neredeyse hiç ziyaretçinin gelmediğini hatırlatan Özkaraman, “2012 yılında 100 bin üzerinde insan ilçeyi ziyaret etti. Bu yıl ziyaretçi sayısının 150 bini bulacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Taraklı’daki bu gelişimin ilçede bulunan tarihi evlerin fiyatını da arttırdığını vurgulayan Özkaraman, “Daha önce 30-40 bin liraya hatır-gönül ilişkisiyle satılan evlerin restore edilmesiyle bugün fiyatı 350 bin liradan başlıyor. Büyük evler ve konakların fiyatı ise milyon dolara çıkıyor. Ayrıca onarılmayan evlerin fiyatları 150 bin lirayı aştı. Ev fiyatları her geçen gün yükseliyor. Ünlülerden de ev bakanlar oluyor” bilgisini verdi.

 

(kaynak: Posta, Sakarya Yenigün)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.