Rekabet Kurulu Mey İçki’yi durdurdu

Rekabet Kurulu Mey İçki'nin Burgaz Rakı'yı devralmasına izin vermedi: Satış, alkollü içki pazarında hakim durum yaratır...

19.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Rekabet Kurulu Mey İçki’nin Burgaz Rakı’yı devralmasına izin vermedi: Satış, alkollü içki pazarında hakim durum yaratır.

Rekabet Kurulu, Mey İçki’nin Burgaz Rakı’yı devralmasına izin verilmemesine karar verdi.
Rekabet Kurulunun 18 Kasım 2009 tarihli Kurul kararları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı.

Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün, Mey İçki San. ve Tic. A.Ş’ye devriyle ilgili karara yer verildi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından satışa sunulan Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verilmesine ilişkin başvuru, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde değerlendirildi.

İşlemin "Özelleştirme Yoluyla Devralmaların Hukuki Geçerlilik Kazanabilmeleri İçin Rekabet Kurumuna Yapılacak Ön Bildirimlerde ve İzin Başvurularında Takip Edilecek Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ" uyarınca izne tabi bir devralma işlemi olduğu ve "devralmanın gerçekleşmesi halinde, rakı pazarında rekabetin önemli ölçüde azaltılması sonucunu doğuracak şekilde, mevcut hakim durumun güçlendirilmesi, rakı hariç diğer yüksek alkollü içkiler pazarında ise hakim durum yaratılması nedeniyle işleme 4054 sayılı Kanun çerçevesinde izin verilmemesi" karara bağlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.