MediaCat

Reebok, CrossFit ile anlaşmasını sonlandırıyor

Kararın nedeni, CrossFit CEO’sunun “FLOYD-19” tweet’i.

Reebok, CrossFit ile anlaşmasını sonlandırıyor

ABD Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsünün, George Floyd’un polis tarafından öldürülmesiyle tetiklenen protestolara destek vermek amacıyla paylaştığı “Irkçılık ve ayrımcılık, acil müdahale gerektiren önemli bir halk sağlığı sorunudur” tweet’ine “FLOYD-19” şeklinde yanıt sunan CrossFit Kurucu ve CEO’su Greg Glassman büyük tepki çekti.

CrossFit Games’le 10 yıllık isim sponsorluğu anlaşması bulunan ve CrossFit markalı ürünler satan Reebok, Greg Glassman’ın ifadesi karşısında sessiz kalmadı ve CrossFit ile anlaşmasını bu yıl sonu itibarıyla sonlandıracağını açıkladı. Reebok tarafından yapılan açıklamada, CrossFit ile yeni bir anlaşma üzerinde görüşmeler sürdüğü sırada meydana gelen gelişmeler üzerine CrossFit HQ ile işbirliğinin sonlandırılması kararı alındığı belirtildi.

Mevcut anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerin 2020 sonuna kadar yerine getirileceğinin belirtildiği açıklamada markanın CrossFit topluluğuna olan bağlılığında hiçbir değişiklik olmadığı ifadesi de yer aldı.

CrossFit Games’in geçmiş sponsorları da Glassman’a tepki gösterdi. Rogue, Rogue Invitational etkinliğinden CrossFit logosunun çıkarılacağını, gelecekteki durumun ise CrossFit HQ yönetiminin benimseyeceği tavrın belirleyeceğini açıkladı.

CrossFit üyesi bazı salonlar ve Katrin Davidsdottir, Rich Froning gibi CrossFit sporcuları da Glassman’ın ifadesine tepki gösterenler arasında yer aldı. 2019 CrossFit Games’i ikinci sırada tamamlayan Noah Olsen ise bu yıl organizasyona katılmayacağını duyurdu.

Greg Glassman ise tepkilere neden olan paylaşımı için özür diledi. Kelime seçiminin bir hata olduğunu söyleyen Glassman, olanlar yüzünden duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, “Bu bir hataydı; ırkçı değil, bir hataydı” dedi. Glassman; kendisi, CrossFit HQ ve CrossFit topluluğunun ırkçılığın tarafında yer almasının söz konusu olmadığını da ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.