‘RCN’de vanayı 2012’nin ilk çeyreğinde açacağız’

Turkcell Superonline, 2011 yılını bir basın toplantısıyla değerlendirdi.

21.12.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell Superonline, 2011 yılını bir basın toplantısıyla değerlendirdi.

Toplantıda konuşan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2008’den bu yana gerçekleştirdikleri yatırıma dikkat çekerek, 2012’de de yatırıma hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.

2011 yılının 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 36,2 artırdıklarını ve 2011 yılını yüzde 35 büyüme ile kapatmayı hedeflediklerini açıklayan Turkcell Superonline genel müdürü Murat Erkan şunları söyledi: "2009 yılından bu yana, faiz, vergi ve amortisman öncesi kârımız (AVFÖK) sürekli pozitif değerlerde ve AVFÖK marjı her yıl katlanarak artıyor. Gelirlerimizdeki istikrarlı artış, doğal olarak büyümemizin de önünü açıyor. Turkcell grup dışı gelirlerimizi önemli ölçüde artırıyoruz. 2011 3. çeyrek itibarıyla gelirlerimizin yüzde 60’ı Turkcell grup dışındaki müşterilerimizden geldi. Turkcell grubunun gücünü fiberin hızıyla birleştirdik, şimdi yenilikçi ve cesur olmanın karşılığını alıyoruz. 2008’den bu yana  yaptığımız 1,2 milyar TL’lik yatırım sayesinde Türkiye’de ışık hızında fiber interneti 1 milyon hanenin kapısına götürdük, 260 bin aktif aboneye ulaştık. 2012 yılında da yatırımlarımızı aynı hızla sürdürerek istikrarlı büyümemiz ve müşteri memnuniyetimizle dünyanın parmakla gösterilen operatörlerinden biri olmaya devam edeceğiz."

Turkcell Superonline’ın fiber omurgasının 75 ilde, 30 bin km’ye yaklaştığını söyleyen Erkan sözlerine şöyle devam etti: “Fiber yatırımlarımıza başladığımız günden bu yana ‘İpek Yolu’nu Fiber Yolu’na dönüştüreceğimizi söyledik. Bugün artık bu resmi tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Dünya çapında 60’ın üzerinde operatörle ses ve veri hizmetlerinde işbirliği yaparak operatörlerin trafiğini taşıyan operatör haline geldik. Avrupa’nın internet üssü olan Frankfurt, Londra, Amsterdam ve Sofya’ya fiberle direk erişim anlaşmaları yaparak “vizesiz internet” dönemini başlattık. Böylece Turkcell Superonline müşterileri internet içeriğinin üçte birine çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşıyorlar.”

Öncelikli hedeflerinin İstanbul’u dünyanın internet üslerinden biri haline getirmek olduğunu belirten Murat Erkan şöyle konuştu: "Ortadoğu’nun kesintisiz en uzun karasal fiber internet altyapısı RCN’de (Regional Cable Network) vanayı 2012’nin ilk çeyreğinde açacağız. Doğuyu batıya bağlayan ve yedekli sistemi sayesinde bölgede hızlı ve kesintisiz internet erişimini sağlayacak RCN’e ve Türkiye’ye yaptığımız fiber yatırımlarıyla ülkemizi ve İstanbul’u dünyadaki altyapı ağının en önemli kilit noktalarından biri  haline getirmek istiyoruz. 2012’de bölgede yeni işbirliklerimizi de duyuracağız.”

Kurumsal müşterilerine yönelik çalışmaları hakkında da bilgiler veren Murat Erkan: "Turkcell grup sinerjisi ile kurumsal müşterilerimizi ‘bulut’a taşıyoruz. Bulut’un olmazsa olmazı, hem sabitte hem de mobilde kaliteli bir genişbant altyapısıdır. Sabit ve mobil genişbantta güçlü ve kaliteli bir altyapı kurulmadan bulut servisleri vermek mümkün değil. Turkcell grup olarak sabitte fiber ve mobilde 3G ile çok önemli bir yetkinliğe ve güce sahibiz. Bu yetkinliğimizi veri merkezi ve bilgi teknolojileri yetenekleri ile de pekiştirerek ikili değil, üçlü oyunu sunuyor, kurumsal müşterilerimizin altyapı ihtiyaçlarının yanında IT ve teknoloji gereksinimlerine de cevap veriyoruz." dedi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.