“Ramazanda zam yok”

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan yaklaşan ramazan öncesi sevindiren açıklama geldi.

18.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan yaklaşan ramazan öncesi sevindiren açıklama geldi.

Ramazan öncesi gelenekselleşen zam furyasına Türkiye Perakendeciler Federasyonu ‘dur’ dedi. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, federasyon üyesi 275 market zincirinde Ramazan boyunca zam yapılmayacağını açıkladı.

Federasyon üyelerinin kurduğu Fayda A.Ş ile toplu alımlarda fiyat avantajı sağladıklarını hatırlatan Aygün, “Birçok üründe böylece spekülasyona geçit vermiyoruz. Kırmızı mercimekten örnek vermek gerekirse, Toprak Mahsulleri Ofisi’nden alım yapıp PERDER üyesi yerel marketlere en uygun fiyatla kırmızı mercimeği ulaştırıyoruz. Böylece tüketiciler, hem kaliteli hem de uygun fiyatlı kırmızı mercimeğe yerel marketlerde ulaşabiliyorlar” dedi.

Ramazanı zamsız geçirmelerini destekleyen koşulları Aygün, şöyle anlattı: “Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle sebze ve meyve bolluğu yaşanıyor, dolayısıyla bu fiyatlara da yansıyor. Bakliyat ürünlerinde yaz aylarında tüketim azalır, Ramazan’da artar. Bu durum arz-talep dengesini sağlıyor ve zam gerekliliği ortadan kalkıyor. Ayrıca bu sene Türkiye’de üretilen kırmızı mercimek, pirinç gibi ürünlerin rekoltesi yüksek. Bakliyat üreticilerinin sorumlu davranışları nedeniyle zaten 4-5 yıldır özellikle bu dönemde zam yapılmıyor.”

Kriz fırsatçılarına dikkat

Siyasi istikrar sonucunda süren ekonomik istikrarın önemine dikkat çeken Aygün, “Ekonomik istikrar fiyatlarda da istikrar sağlıyor. Federasyon üyesi marketlerin zamsız Ramazan geçirme kararımızı hayata geçirmemizi sağlıyor. Tüm bunlara karşın fırsatçılık yapanlara karşı tüketicileri dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.