Rakip markalara aynı anda güvenilir hizmet

Müşterilerine karlı marka ve hizmetler yaratmaları sürecinde araştırma destekli danışmanlık hizmeti veren Millward Brown Türkiye,

05.09.2007 - 17:37 | MediaCat

Müşterilerine karlı marka ve hizmetler yaratmaları sürecinde araştırma destekli danışmanlık hizmeti veren Millward Brown Türkiye, yeni ofisinde kurduğu şifreli çalışma odaları sistemi ile Coca-Cola ve Pepsi ya da Pfizer ve Glaxo gibi rekabet içerisindeki firmalara, aynı saatlerde bitişik odalarda bile güvenli hizmet verebiliyor.

Millward Brown’ın stratejik hedefi ise, reklâm ve iletişim aktivitelerinin etkilerini anlama ve yön gösterme anlamında Türkiye lideri olmak.

2000 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Millward Brown, yeni ofisine taşındı. Millward Brown müşterilerine verdiği güven ve özel şifreli hizmet odaları sayesinde, kıyasıya rekabette olan dünya devlerine bile aynı saatlerde güvenli hizmet verebiliyor. Örneğin Coca Cola ve Pepsi gibi rekabet içinde olan iki firmaya aynı anda çalışırken bile, bu firmalardan sorumlu müşteri temsilcilerine ve o gruptaki görevlilere çalışma odalarına girmek için ayrı ayrı özel şifreler veriliyor; bu şifreleri diğer gruplar kesinlikle öğrenemiyor. Bu sayede, keskin rekabet içerisindeki firmaların projeleri bile yan yana odalarda aynı anda yürütülebiliyor.

Millward Brown, bir buçuk dönüm büyüklüğündeki yeni ofisinde kurduğu teknolojik altyapı sayesinde, müşteri hizmetleri birimlerinin şifreli güvenlik ortamında çalışmasının yanı sıra, tam donanımlı iki ayrı fokus grup odasındaki grup tartışmalarını internetten canlı izleme ve simultane tercüme olanağı da sunuyor.

Müşterileri için 2 mb hızında ayrı bir internet bağlantısı hizmeti verdiklerini belirten Millward Brown Türkiye Genel Müdürü Betül Khan, “Önceliğimiz tabiî ki müşterilerin bize güvenmesi. Bizler de bu güveni yıllardır onlara veriyoruz. Çok önemli iki büyük rakip firmaya da aynı anda hizmet verebiliyoruz, ama asla birbirlerinin sırlarını diğeri öğrenemez. Diğer önemli bir hizmetimiz ise fokus gruplarında yapılan hizmetleri iş yoğunluğundan bizlere katılamayan müşterilerimizin internetten canlı olarak izleyebilmesi” dedi.

5 KAT BÜYÜDÜ

Tüm dünyada 43 ülkede 75 ofisi, 2270 full-time, 4000 part-time çalışanı bulunan Millward Brown’ın Türkiye Ofisi’nin müşterileri arasında Unilever, HSBC, Vestel, Vodafone, Coca-Cola, Pepsi Cola, Pfizer, Glaxo, Hürriyet Gazetesi, Ford, Yapı Kredi, MSN gibi şirketler bulunuyor. Türkiye’nin ilk 100 reklamvereninin yarısına hizmet veren Millward Brown Türkiye’nin 7 yılda birçok alanda büyüme kaydettiğini söyleyen Betül Khan, “Personel sayısı, hizmet verilen müşteri sayısı, ciro ve çalışma alanı bakımından son beş yılda beş kat büyüme gösterdik” dedi. Şu anda İstanbul’daki merkez ofiste 80 full time çalışanı bulunan Millward Brown Türkiye Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep ve Samsun’daki saha ofisleri ve 700’e kadar çıkan yarı zamanlı anketörleriyle hizmet veriyor.

TÜRKİYE’DE İLK 5’TE

Türkiye’de faaliyet gösteren pazar araştırma şirketleri arasında ilk 5 firmadan biri olduklarını belirten Khan, “Müşterilerimizin ortak noktası rekabet ortamında faaliyet gösterdikleri pazarı daha iyi anlayıp tüketicileri ile daha etkin iletişim kurarak bir fark yaratmak istemeleri. Biz de onlara, markanın piyasaya ilk tanıtımından pazardaki konumlandırmasına, hedef kitlenin belirlenmesinden fiyat tespitine, satış ve pazarlama çözümlerinin üretimine kadar her süreçte, müşteriye özel geliştirilmiş modellerimizle, stratejik danışmanlık hizmetlerimizle katkıda bulunuyoruz” dedi.

HEDEF TÜRKİYE LİDERİ OLMAK

2007’de iş hacimlerinin iki katına çıktığını kaydeden Khan, “Biz Türkiye’nin yenilikçi, modern ve dinamik araştırma şirketlerinden biri olarak sürekli 100 kişiye istihdam olanağı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra her yıl 200 binin üzerinde gerçekleştirdiğimiz anketlerle geniş bir saha araştırmacı kadrosunun da işvereniyiz” şeklinde konuşuyor. Khan en büyük hedeflerini de “Reklâm ve iletişim aktivitelerinin etkilerini anlama ve yön gösterme anlamında Türkiye lideri olmak” biçiminde açıklıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.