Rafineri çok Kırmızı, Alice BBDO Kıpkırmızı

Bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’, Fındıklı Salıpazarı’nda Denizcilik İşletmeleri’ne ait rıhtımdaki 3 numaralı antrepoda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu...

14.02.2008 - 09:22 | MediaCat

Bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’, Fındıklı Salıpazarı’nda Denizcilik İşletmeleri’ne ait rıhtımdaki 3 numaralı antrepoda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, reklamverenlerin, reklam ajanslarının ve reklam sektörü çalışanlarının başarılarını belgeleyip ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Kırmızı Ödülleri’ne bu yıl 110 ajanstan 1.188 başvuru yapıldı. 32 kategoride katılan işleri değerlendiren jüri bu kategori birincileri arasından bir de ‘Kıpkırmızı’ seçti. 5. Kıpkırmızı Mercedes Benz Türk Kamyonları çalışmasıyla Alice BBDO’ya gitti. İki kategoride jüri üyeleri ödüle değer iş bulamazken geri kalan 30 kategorinin 7’sinin birincisi Rafineri oldu. Rafineri’yi dörder ödülle RPM Radar ve Medina Turgul DDB takip etti. Gecede ayrıca Reklamcılık Vakfı işbirliğiyle düzenlenen eğitim çalışmasının sonucunda oluşturulan ‘Kırmızı Kalem Eğitimleri Ödülü’ ve Hürriyet gazetesinin 60. yılı nedeniyle düzenlenen ‘İnsan Hakları Yarışması Ödülü’ de yer aldı.

Bu yıl Kırmızı Ödülleri, RPM Radar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Paul McMillen başkanlığında 12 kişilik jüri üyesi tarafından değerlendirildi. Jüri; Medina Turgul DDB’den Aslı Bleda, Rafineri’den Ayşe Bali, Mindshare’den Demet İkiler, Yorum Publicis’den Ebru Ataman, Ajans Ultra’dan Faruk Kaptan, Young & Rubicam Reklamevi’nden Feride Durmaz, Coca-Cola’dan Galya Frayman Molinas, Manajans/JWT’dan Haluk Erkmen, Unilever’den İzzet Karaca, Farkyeri İletişim’den Kaan İşmen, Migros’tan Levent Çakıroğlu ve ATCW’den Sevgi Tuncel’den oluştu. Yarışmanın moderatörlüğü ise Gürül Öğüt tarafından yapıldı.

Sunuculuğunu Cenk & Erdem ikilisinin yaptığı Kırmızı Ödül Töreni’ne basın, reklam, medya ve iş dünyasından ünlü isimler katıldı. Ödül verenler arasında; Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Reklamcılar Derneği Başkanı Cem Topçuoğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız, Doğan Burda CEO’su Mehmet Y.Yılmaz, Milliyet Gazetesi yazarı Meral Tamer, Vatan Gazetesi yazarı Okay Gönensin, Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Coşkundeniz, Reklamcılar Derneği ve Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, MindShare Genel Müdürü Demet İkiler, RPM Radar Yönetim Kurulu Başkanı Paul McMillen, Coca-Cola Avrasya Grubu Pazarlama Direktörü Galya Frayman Molinas, Unilever CEO’su İzzet Karaca yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.