Radikal Eylül’den itibaren ölçü değiştirecek

Radikal gazetesi eylül ayı ortalarından itibaren boyutunu küçültmeye hazırlanıyor. Gazetenin boyu küçülüp "berliner" tabir edilen ölçüye geçecek... Radikal Gazetesi’nin görsel ve içerik olarak da değişikliğe uğraması bekleniyor.

16.08.2007 - 16:35 | MediaCat

Radikal gazetesi eylül ayı ortalarından itibaren boyutunu küçültmeye hazırlanıyor. Gazetenin boyu küçülüp “Berliner” tabir edilen ölçüye geçecek… Radikal Gazetesi’nin görsel ve içerik olarak da değişikliğe uğraması bekleniyor.

Medyatava’nın haberine göre Radikal Gazetesi tabloidden büyük, normal gazeteden küçük boyutlarda olan ve berliner diye tabir edilen ölçüye geçecek. Geçtiğimiz ay 40 kişinin işten çıkarıldığı dönem dillendirilen proje, önümüzdeki ay hayata geçecek. Radikal’in ölçüsü “Berliner” tabir edilen ebatta olacak. Normal tabloidlerden biraz daha büyük olan bu boyutun eni 7,5 sütün, boyu ise 46 santim. (Normal gazeteler 9 sütüna 53 santim)

Radikal yeni dönemde sadece boyut olarak değil mizanpaj ve yayın içeriği bakımından da İngiltere’nin saygın gazetesi The Guardian’ı örnek alacak. The Guardian, The Times ve The Independent gazetelerinin ardından 2005’in Eylül ayında berliner ölçüye geçmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.