Qualcomm’un yeni Türkiye genel müdürü

Barış Ruacan 3G’nin öncülerinden biri olan Qualcomm’un Türkiye operasyonlarını yönetecek.

09.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Barış Ruacan 3G’nin öncülerinden biri olan Qualcomm’un Türkiye operasyonlarını yönetecek.

Yeni nesil kablosuz teknolojiler ile chipset ürün ve hizmetleri sunan Qualcomm (Nasdaq: QCOM) geçtiğimiz aylarda Türkiye ofisini faaliyete geçirdi. Qualcomm Türkiye’nin Genel Müdürü ise Silikon Vadisi ve Nokia’da çalışma deneyimlerine sahip olan Barış Ruacan oldu. Barış Ruacan şirketin akıllı cihazlar ve mobil teknolojilere dair talebin her geçen gün arttığı Türkiye’deki faaliyetlerinden sorumlu olacak. Qualcomm’un operatör, dağıtıcı, kamu kurumları ve basın ile olan ilişkileri ile birlikte ülke stratejisini yönlendirecek olan Barış Ruacan 3G de dahil olmak üzere kablosuz teknolojilerde 10 binin üzerinde patente sahip olan şirketin Türk tüketicilerle doğrudan ilişkiye geçme sürecini yönetecek.

1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan Barış Ruacan San Francisco Üniversitesi’nde Pazarlama ve Enformasyon Teknolojileri dalında yüksek lisans yaptı. Profesyonel kariyerine 2000 yılında San Francisco’da bulunan ve internet tabanlı yazılım geliştiren çeşitli internet şirketlerinde Ürün Müdürü olarak başlayan Ruacan 2001-2004 yılları arasında Silikon Vadisi’ndeki Sun Microsystems şirketinde Kıdemli Ürün Müdürü olarak çalıştı. 2004 yılında Nokia’nın Silikon Vadisi’ndeki üssünde Kıdemli Ürün Müdürü olarak çalışmaya başlayan Barış Ruacan şirketin mobil çözümler ve kurumsal akıllı telefonlarından oluşan ürün gamının pazarlanmasını üstlendi. Kariyerini 2006’da Nokia Türkiye bünyesinde sürdüren Barış Ruacan burada sırasıyla Türkiye ve İsrail Bölgesel Bölüm Başkanı ve Satış Müdürü olarak görev yaptı. Nokia’daki Satış Müdürü görevini 2010 yılına kadar sürdüren Barış Ruacan kariyerini bundan böyle Qualcomm Türkiye Genel Müdürü olarak sürdürecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.