Puma Türkiye’ye yeni genel müdür

Profesyonel iş hayatına Nestlé Türkiye'de başlayan ve daha sonra Wella Kozmetik Türkiye'ye transfer olan...

05.02.2009 - 17:18 | MediaCat

PUMA’nın yeni Türkiye Genel Müdürü İdris Onay oldu. Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünden mezun olan İdris Onay, Londra’da aldığı Sistem Analiz ve Dizayn eğitiminden sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Master’ı yaptı.

Profesyonel iş hayatına Nestlé Türkiye’de başlayan İdris Onay, sırası ile: Ürün Müdürlüğü, Satış Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra Tüketici Ürünleri Bölüm Başkanı olarak Wella Kozmetik Türkiye’ye transfer oldu. Tüketici Odaklı Pazarlama Stratejileri’nin uygulanması yanında, Satış Dağıtım alanında Kozmetik Sektörü’ne getirdiği yenilikler ve Ekip Yönetimi’ndeki üstün başarıları ile tanındı.

Wella’nın, Procter & Gamble tarafından satın alınması sonrasında, iki Şirketin “Entegrasyon Proje Liderliğine” atandı. Yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda, Türk P&G “Global olarak en iyi entegrasyon uygulaması” ile ödüllendirildi. Akabinde Güzellik ve Kişisel Bakım ürünleri Kategori Liderliği görevine atanan İdris Onay, Şirket-İçi Sektörizasyon ve Kozmetik Ürünler Dağıtım Sistemleri’nde yaptığı yenilikler ile şirketin büyümesindeki katkıları için de ödüllendirildi.

2005 yılında Polisan Holding’de, Polisan Boya AŞ. “Genel Müdür ve Holding İcra Kurulu Üyesi” olarak göreve başladı. “Duvar Boyaları”nı, “Duygular, Renkler ve Dekorasyon“ gibi sıra dışı konseptlerle markanın tüketiciler ile duygusal bazda iletişim kurmasını sağladı.

1 Ocak 2009 tarihi, kariyerine PUMA Türkiye Genel Müdür’ü olarak devam etme kararı alan İDRİS ONAY, PUMA gibi güçlü bir spor markasını temsil etmekten büyük gurur duyduğunu belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.