Puma’dan tarihi sponsorluk anlaşması

Puma ile atletizm dünyasının bu güne kadarki en büyük anlaşmasına imza atan Usain Bolt , markanın 2010 Londra Olimpiyatları...

26.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Puma ile atletizm dünyasının bu güne kadarki en büyük anlaşmasına imza atan Usain Bolt , markanın 2010 Londra Olimpiyatları için yürüteceği kampanyanın ‘esas adamı’ olacak. Puma, anlaşmanın değeri hakkında açık bir bilgi vermese de uzmanlar, 2013 yılına kadar sürecek olan anlaşmanın atletizm dünyasında bu güne kadar yapılmış en büyük anlaşma olduğuna dikkat çekiyor ve 20 milyon sterlin değerinde olduğunu söylüyorlar. 

Puma, son yılların en başarılı atleti olan Bolt’un, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için gelecek yıldan itibaren yürütmeye başlayacağı pazarlama kampanyalarının merkezinde yer alacağını belirtti.

Nike’ın Michael Jordan’ına karşı Puma’nın Usain Bolt’u!
Puma bu hamle ile tıpkı, Michael Jordan’nın Nike’ta yaptığı gibi, Bolt’un da satışları arttırmasını umut ediyor. Puma “Bolt Collection” adı altında üreteceği giyim, ayakkabı ve aksesuarları gelecek yıldan itibaren, geniş çaplı olarak satışa sunacak. Bolt, Puma ile daha önce 2003 yılında 16 yaşındayken anlaşma imzalamıştı. Atlet, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda 3 altın madalya kazanmış ve 2009 Berlin Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre ve 200 metre yarışlarında 2 dünya rekoru kırmıştı.

Puma’nın CEO’su ve başkanı Jochen Zeitz: “Usain, Puma markası için muhteşem bir güç oldu. O, markamızın temel taşı olan sevinci ve oyuculuğu ifade ediyor” şeklinde konuştu.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.