Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama

Publicis Groupe Türkiye'de Chief Client Officer (CCO) olarak görev alacak isim belli oldu.

23.11.2020 - 16:20 | MediaCat

Publicis Groupe Türkiye'de üst düzey atama

Publicis Groupe, Aylin Eker Aldinç’in Chief Client Officer (CCO) rolüyle Publicis Groupe’a katıldığını duyurdu. Yönetim kurulunda da görev alacak olan Eker Aldinç, Kağan Yıldızalp ile birlikte grup bünyesindeki medya operasyonlarının (Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics) liderliğini ve organizasyon yönetimini üstlenecek. Eker Aldinç, medya hizmeti alan müşterilerin süreçlerinden hem en üst düzeyde sorumlu olacak hem de iş geliştirme, içerik ve entegrasyon konularına liderlik edecek.

Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş, söz konusu atamayı, “Yeni teknolojiler ve dijital kullanımla dönüşümün çok hızlı olduğu medya organizasyonumuzda, hızla büyüyen farklı uzmanlıklara daha güçlü bir odaklanma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Mevcut yapımıza marka ihtiyaçlarını uçtan uca çok iyi bilen Aylin’in katılması bir taraftan bu odaklanmayı sağlarken bir taraftan da eksiksiz bir operasyon ve hızlı bir dönüşüm için bizlere ve çalıştığımız markalara katkılar sağlayacak. Geçmişte MediaVest ve Starcom Genel Müdürlükleri yapmış ve grubumuzun müşteri merkezli kültüründe yetişmiş liderlerinden biri olan Aylin’le yeniden çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyuz” sözleriyle değerlendirdi.

Aylin Eker Aldinç ise, “Publicis Groupe’un hizmet vermekte olduğu markaların gelişimlerinde, teknoloji ve veriyle şekillenmekte olan yeni dünyaya adaptasyonlarında yeniden aktif rol alıyor olmak beni çok heyecanlandırıyor. Power of One ilkesiyle yeniden yapılanan ve entegre hizmetleriyle fark yaratan grubumuzla birçok markaya daha katkı sağlayacağımıza eminim. Hepimiz için çok keyifli bir yolculuk olmasını diliyorum” dedi.

Publicis Groupe’tan 2015 yılında ayrılmasının ardından liderlik gelişimi, kariyer ve takım koçluğu alanlarına yoğunlaşan Eker Aldinç, 2017 yılında Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde iletişim planlama ve medya planlama dersleri vermeye başladı. 2018 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı Comma ile yeni medya ve dijital dönüşüme odaklanan Eker Aldinç, marka ve kurumları; dijital dinleme kaynaklı içgörü çalışmaları, kriz yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında destekledi. Eker Aldinç, son iki yılda bir yandan da ICF Akredite Koçluk Eğitimi ve Sertifikasyonu’nu CTI’da tamamlayarak, CPCC (Certified Professional Co-active Coach) unvanını aldı ve eni nesil yöneticileri iletişim sektörüne kazandırmak adına farklı bir deneyim kazandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.