Prof. Attila Yaprak’a uluslararası pazarlama ödülü

Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan ve sayıları 1600’ü bulan pazarlama

26.01.2007 - 11:49 | MediaCat

Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan ve sayıları 1600’ü bulan pazarlama profesörlerinin oluşturduğu pazarlama topluluğu Academy of Marketing Science (Pazarlama Bilimleri Akademisi), bu yıl ‘En Başarılı Pazarlama Hocaları Ödülü’nü bir Türk akademisyene, Prof. Attila Yaprak’a verdi.

ABD Wayne State Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme ve Pazarlama Öğretim Üyesi olan Yaprak, 2001 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi’nde pazarlama stratejileri, uluslararası pazarlama, tüketici davranışları gibi konularda konuk öğretim üyesi olarak dersler veriyor.

Amerika’da ve diğer ülkelerde çeşitli kuruluşlar için pazarlama stratejisi üzerine danışmanlık hizmeti veren Yaprak’ın araştırmaları Journal of International Business Studies, Journal of Political Psychology, R&D Management, Management International Review gibi akademik dergilerde yayınlandı. Atilla Yaprak aynı zamanda, Trade Promotion Strategies in Developing Countries ve Internationalizing Business Education adlı kitapların yazarı ve 2000 Volume of the Advances in International Marketing ve The Multi-national Firm and Emerging Economies’in de editörlerinden biri.

Pazarlama Bilimleri Akademisi, düzenli olarak verdiği ‘Seçkin Üye’, ‘Seçkin Pazarlama Akademisyeni’ ve ‘Seçkin Pazarlama Uygulayıcısı’ ödüllerinin yanı sıra 1999’dan bu yana her yıl, üyeleri arasından seçtiği 3 veya 4 pazarlama profesörüne ‘En Başarılı Pazarlama Hocaları Ödülü’ veriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.