Prime-Time’ın yeni gözdesi Survivor All Star

Kimola 23 Şubat - 1 Mart tarihleri arasındaki Twitter verilerini inceledi.

03.03.2015 - 11:47 | MediaCat

Sosyal TV‘de Survivor All Star’ın gölgesi altında bir haftayı geride bıraktık. Medcezir’deki Özgecan Aslan göndermesi, Beyaz’ın konukları Serkan Çayoğlu ve Özgecan Gürel’i konuşturmaması ve Beni Böyle Sev’in vedası haftaya damgasını vuran televizyon anları arasında yer aldı.

Beni Böyle Sev Finali
TRT 1’in sevilen dizisi Beni Böyle Sev gözü yaşlı Sosyal TV izleyicilerinin parmak uçlarında ekranlardaki yerine veda etti. Cuma gecesi son kez klavyelerinin başına geçen izleyiciler #TeşekkürlerBBS dediler ve gece boyunca 3.518 izleyici toplamda 14.546 tweet atarak Sosyal TV’de son yayın günlerini ikinci sırada tamamladı. Dizilerinin unutulmaz sahnelerinin ekran görüntülerini Twitter üzerinden birbirleri ile paylaşan izleyiciler beraberinde “#TeşekkürlerBBS final gibi final olmasa da Ayşem ve Ömer aşkının Ölümsüz olduğunu bir kez daha gösterdin #aşkınasahipçık anların dizisi” ve “#TeşekkürlerBBS @beniboylesevtv Bize böyle muhteşem bir dizi izlemeye fırsat verdiğiniz için çok teşekkürler! Sizi çok seviyoruz BBS Ailesi” şeklinde yorumları sıklıkla paylaştı. İzleyiciler aynı zamanda dizinin bir devam filmini hak ettiğini ve bu konudaki beklentilerini de dile getirmekten kaçınmadılar. Dizinin final bölümünde zirve anında dakikada 144 tweet atılırken, izleyici başına düşen tweet sayısı 3.82 ile Cuma gecesinin en yoğun paylaşım yapılan programı oldu.

Beyaz Show’da Kiraz Mevsimi
Serkan Çayoğlu ve Özgecan Gürel bu Cuma gecesi Beyaz Show’a konuk oldu ama Kiraz Mevsimi izleyicileri Beyazıt Öztürk’ün ikiliyi bir türlü konuşturmamasına yoğun şekilde tepki gösterdi. Beyaz Show’a konuk olan oyuncuların dizilerinin bittiği ile ilgili söylentiler Twitter üzerinde dalgalanırken hayranlar arasında yarı ciddi, yarı şaka olarak yankı yaptı. İzleyiciler bir yandan Beyaz’ı Çayoğlu ve Gürel’i “süs bitkisi olarak çağırdı” diye eleştirirken bir yandan da ikilinin Okan Bayülgen’e konuk olduğu bölüm ile karşılaştırarak Bayülgen’in daha başarılı bir iş çıkarttığını vurguladılar. Serkan Çayoğlu’nun kendi sesi bir kez daha izleyicilerin hafızalarına kazınırken Kiraz Mevsimi’nde neden dublaj yapıldığı sorgulandı.

Survivor All Star: Tüm Prime-Time’ın yeni rakibi
Türk televizyonlarının efsane mertebesine ulaşmış birkaç yarışma programından biri olan Survivor bu sezon TV8’de All Stars kadrosu ile geri döndü. Hilmicem’den Turabi’ye, Serenay Aktaş’tan Merve Aydın’a kadar birçok sevilen ismi bir kez daha Dominik Cumhuriyeti’nde bir araya getiren yarışma haftada dört gün yayınlanması ile diğer programların neredeyse kabusu haline geldi. Hafta başından beri kimlerin reytinglerini etkileyip kimlerinkini etkilemeyeceği tartışılırken Kiraz Mevsimi, Aşk Yeniden gibi dizilerin izleyici kitleleri yarışmaya karşı Twitter üzerinden savaş açtı ve bir araya gelen hayranlar reytinglerini kaptırmayacaklarını Sosyal TV üzerinden belirtti.

Yarışma 23 Şubat ve 1 Mart’ta Sosyal TV’nin birincilik tahtına otururken, Salı ve Cumartesi gecesi yayınları Aşk Yeniden ve Kiraz Mevsimi’nin gerisinde kaldı. Haftalık tabloya baktığımızda ise yarışma haftayı Medcezir, Kara Para Aşk, Kiraz Mevsimi ve Aşk Yeniden’i geride bırakarak birinci sırada tamamladı. Turabi ise hafta boyunca yarışmaya atılan tweetlerin %12’sini alarak yarışmanın en çok konuşulan ismi oldu.

Aşk Yeniden’de #SelininYolu
Sosyal TV izleyicisinin hayatlarına bomba gibi giren Aşk Yeniden hem geleneksel reytinglerde hem de Sosyal TV reytinglerinde yerini kimselere kaptırmıyor. Bu hafta Survivor All Star’ın da rekabete eklenmesiyle daha da zorlu bir yarışın başladığı Salı günlerinden bu haftanın galibi olarak çıkan dizi aynı zamanda başarılı bir Sosyal TV çalışmasına da imza attı. Dizinin haftalık etiketinin yanında dizi içinde geçen #SelininYolu etiketi izleyiciler arasında heyecan yaratırken yayınlandıktan sonra dizi ile ilgili etkileşimi hızlandırıp arttırdı. Kaçak Gelinler’in sevilen karakteri Şebnem’e hayat veren Selin Şekerci’nin de duruma esprili bir tweet ile yaklaşması hareketi arttırdı ve Şekerci’nin “Aşk Yeniden’de sürekli ismimi söylüyolar” Tweeti Top Tweet oldu.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 23 Şubat – 1 Mart 2015 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.