MediaCat

Praktiker Türkiye’ye yeni genel müdür

Türkiye’de yeniden yapılanan Praktiker’in genel müdürlüğüne Tayfun Kutlu getirildi.

Praktiker Türkiye’ye yeni genel müdür

Praktiker Türkiye‘nin genel müdürlük görevine Tayfun Kutlu atandı. Kutlu, Praktiker’in Türkiye’deki yeniden yapılanmasında ve “Praktiker Pratik” konseptinin uygulanmasında rol oynayacak.

Almanya’da 1979 yılında kurulan yapı ve inşaat malzemeleri perakendecisi Praktiker, Türkiye pazarına ilk kez 1997 yılında giriş yaptı. 2013 başında Türkiye’den çekilme kararı alan, geçtiğimiz aylarda ise yeniden yapılanma sürecini başlatarak pazara ikinci kez giriş yapacağını duyuran Praktiker, yeni dönemde ülkemizde iki mağaza konseptiyle faaliyet gösteriyor. 300-1000 metrekare arasında büyüklüğe sahip “Praktiker Pratik” adıyla yeni bir konsept yaratan Praktiker, 1000 ve üzeri metrekarelerde ise “Praktiker” mağazalarıyla faaliyet gösterecek. Marka, Türkiye’de her şehirde mağaza açmayı hedefliyor.

Praktiker Türkiye'ye yeni genel müdür: Tayfun Kutlu

Tayfun Kutlu kimdir?

Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Tayfun Kutlu, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde de mimari tasarım alanında yüksek lisans yaptı. İş hayatına mimari projeler sorumlusu olarak başlayan Kutlu, 1997-2013 yılları arasında Koçtaş‘ta çeşitli görevlerde bulundu. Kutlu, 2013-2014 yılları arasında SB Özel Group’un World Trade Center – Gulan Park Projesi’nde genel koordinatörlük görevini yürüttü.

Giriş fotoğrafı: achim_s@flickr

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.