Power Brands 2007’de en güçlü markalar belli oldu

Dünyaca ünlü marka değerlendirmesi “The Power Brands 2007”, her yıl dünyanın en güçlü içki markalarını belirliyor...

06.11.2007 - 08:05 | MediaCat

Dünyaca ünlü marka değerlendirmesi “The Power Brands 2007”, her yıl dünyanın en güçlü içki markalarını belirliyor. Araştırmaya göre, Smirnoff genel içki kategorisinde dünyanın en güçlü içki markası olurken; Johnnie Walker en güçlü viski; Diageo ise en güçlü şirket seçildi.


Smirnoff dünyanın en güçlü içki markaları arasında birinci sırada

Çarların votkası olarak bilinen Smirnoff, 2006 yılında olduğu gibi, dünya çapındaki rakipsiz varlığı, yüksek statüsü, farklı tatları ve geniş fiyat aralığı ile yine bir numaradaki yerini koruyor. Smirnoff günümüze taşıdığı güçlü tarihi mirası ile 130 ülkede tüketicilerine ulaşıyor. 25 milyon kasa satış hacmine sahip Smirnoff’un en güçlü olduğu pazarlar ise ABD, İngiltere, Kanada, Güney Afrika ve Brezilya. Dünya içki endüstrisinin üst düzey uzmanlardan oluşan jüri, markanın gelecekte daha da büyüme potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor.


Johnnie Walker sınıfındaki markalara açık ara fark atıyor

Dünyanın en çok tercih edilen viski markası, Johnnie Walker, 1999’dan itibaren sürdürdüğü sürekli gelişimi ve ilerlemeyi benimseyen ilham verici “Keep Walking” kampanyasıyla marka algılaması anlamında en güçlü viski markası seçildi. Marka farkındalığı ve marka mirası açılarından da en güçlü marka olarak görülen Johnnie Walker, İskoç viskide egemenliğini sürdürürken, Diageo da, alkollü içecek kategorisinde bir kez daha lider şirket olduğunu kanıtladı.

Dünyadaki en önemli bağımsız ve güvenilir marka değerlendirme danışmanlık şirketleri arasında yer alan Intangible Business her yıl dünyanın en güçlü markalarını belirleyen Powerbrands anketine imza atıyor. Powerbrands, dünyadaki en kuvvetli içki ve şarap markaları üzerine yapılan yıllık bir rapordan oluşuyor. Değerlendirme markaları pazar payı, tarihsel ve tahmini satış artışı, marka mirası, tüketici farkındalığı gibi özellikler üzerinden gerçekleştiriliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.