Post-it ile “Çok Çağdaş!” sanat

3M’in ofis ürünleri markası Post-it’i özgün baskı tekniğiyle buluşturarak yarattığı eserleri ve enstalasyonlarıyla tanınan Ardan Özmenoğlu, 7 Nisan-2 Mayıs 2011 tarihleri arasında “Very Comtemporary! –Çok Çağdaş!” isimli kişisel sergisiyle Maçka Modern’de sanatseverler ile buluşuyor.

18.03.2011 - 00:00 | MediaCat

3M’in ofis ürünleri markası Post-it’i özgün baskı tekniğiyle buluşturarak yarattığı eserleri ve enstalasyonlarıyla tanınan Ardan Özmenoğlu, 7 Nisan-2 Mayıs 2011 tarihleri arasında “Very Comtemporary! –Çok Çağdaş!”  isimli kişisel sergisiyle Maçka Modern’de sanatseverler ile buluşuyor.

Ardan Özmenoğlu, bu sergisi için “Osmanlı Anatomisi Serisi” adını verdiği üç boyut izlenimli, çok-katmanlı eserler hazırladı. Kendi geliştirdiği Post-it üzerine ipek baskı, boyama, enstelasyon tekniklerini kullanan Özmenoğlu, kendisiyle özdeşleşen neon ve kavramsal sanat eserleri üretiyor.

New York, Viyana ve Belçika’da atölyelerde çalışan ve San Francisco Sanat Enstitütüsü’nde konferans veren sanatçı, yurtiçi ve yurtdışında birçok kişisel ve grup sergilerine katıldı.  En son 09 Mayıs–25 Temmuz 2010 tarihleri arasında Almanya’nın Hagen Osthaus Müzesinde ve 08 Ekim 2010–22 Kasım 2010 tarihleri arasında ve Macaristan’ın Pecs şehrinde Janus Pannonius Müzesi’nde düzenlenen Türk Çağdaş Eserleri sergilerine katıldı ve eseri sergi katalogunun kapağında kullanıldı.

Alışılmış kalıpların dışında özgün, orijinal fikir ve tekniği ile göz dolduran eserler üreten Özmenoğlu’nun adı, çağdaş sanatçılarımız arasında anılıyor.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.